jakoketju

onko totta että uuden astran koneet on jakoketjulla,ja ketjua joutuu kiristämään lyhentämällä 15tkm välein
91541
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

ei ole totta

Äänestä

joka ei kestä paljoa mitään. Vain 2,2-kone on metalliketjulla, mutta sitä ei Astraan saa.

Äänestä
  • Uuden Astran 1.4 litran kone on varustettu ketjulla, eikä hammashihnalla.

    Äänestä

  • Ei saa ? Minulla ainakin on sellainen. Eikä ketjua ole tarvinnut kiristää.

    Äänestä

  • Alibaba kirjoitti:

    Uuden Astran 1.4 litran kone on varustettu ketjulla, eikä hammashihnalla.

    On semmoinen mopedin kone.

    Äänestä

  • Astra 2.2 kirjoitti:

    Ei saa ? Minulla ainakin on sellainen. Eikä ketjua ole tarvinnut kiristää.

    ...

    Äänestä

  • Kestäähän tuo kumiremmi ihan mukavasti, omassa käytössä ei tarvitsisi vaihtaa kertaakaan. Tämä siis Astra H:n 1.6 koneessa. 1.8 on ainoa missä on vielä tuo lyhyt 60tkm/4vuotta vaihtovälinä.

    Äänestä

  • Pete kirjoitti:

    Kestäähän tuo kumiremmi ihan mukavasti, omassa käytössä ei tarvitsisi vaihtaa kertaakaan. Tämä siis Astra H:n 1.6 koneessa. 1.8 on ainoa missä on vielä tuo lyhyt 60tkm/4vuotta vaihtovälinä.

    G-Astran remminkin PITI kestää 120000 km, mutta kummasti lyheni 60000 km:iin (ei tahdo kestää sitäkään). Tämä on sitä Ooppelin touhua. Valehdellaan asiakkaille.

    Äänestä

  • Opelisti kirjoitti:

    ...

    totta, G-astraakin saa vielä uutena.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


astra kirjoitti:

onko totta että uuden astran koneet on jakoketjulla,ja ketjua joutuu kiristämään lyhentämällä 15tkm välein

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu