Hola! Loma kutsuu jooululomalla kyseiseen "summassa" valittuun hotelliin.
Onko palstalaisista kukaan käynyt siellä, jos on niin olisi kiva saada yleisiä kommentteja ja erityisesti mm:
- millaiset uima-altaat
- ovat altaat lämmitetyjä
- onko 9/11v lapsille "aktiviteetteja" esim onko mahdollisuus jalkapalloon
- miten kidsclub toimiii, onko suosituksia
- all inclusive, kokemuksia
Eli perusjuttuja jos joku kommentoisi, niin saataisiin matkakuumeen tasoa pikku hiljaa nosteltua...
Adios Amigos
Onko palstalaisista kukaan käynyt siellä, jos on niin olisi kiva saada yleisiä kommentteja ja erityisesti mm:
- millaiset uima-altaat
- ovat altaat lämmitetyjä
- onko 9/11v lapsille "aktiviteetteja" esim onko mahdollisuus jalkapalloon
- miten kidsclub toimiii, onko suosituksia
- all inclusive, kokemuksia
Eli perusjuttuja jos joku kommentoisi, niin saataisiin matkakuumeen tasoa pikku hiljaa nosteltua...
Adios Amigos
Vastaukset 9
Vanhimmat
http://www.aurinkomatkat.fi/kanariansaaret/corralejo-fuerteventura/suite-hotel-atlantis-fuerteventura-resort
Moi
Juuri tätä tarkoitin ja viime aikaisista kokemuksista olisin kiinnostunut.
Muistaakseni 2008 helmikuussa tuli tuolla oltua AI-viikko perheen kanssa, mukana olleet lapset tuolloin n. 14 ja 10v. Tuo oli eka kerta FV:Lla.
Yleisvaikutelmaksi jäi hotellista OK, mutta uudelleen ei sinne ole tullut lähdettyä, eikä tulekaan, FV:lle tosin olemme olleet useasti jälkeenkin päin, mutta aina Jandiassa. Sinne taas helmikuussa.
Muistaakseni osa altaista oli lämmitettyjä, osa kylmiä.
Hotellin plussia:
- Ruoka OK
- Kunnon kuntosali ja sauna
- Isot ja kunnolliset huoneet (junior sviitti)
Hotellin miinuksia
- Ei rannalla tai edes kävelyetäisyyden päässä (hotellin "rantaa" ei kannata laskea)
- Hälisevä, täysi, jonoja..
- Ei a'la carte vaihtoehtoja ruoissa
Lapset eivät koskaan noihin tenavakerhoihin ole menneet, joten se puoli on aina jäänyt kokematta.
Muuten: Aurinkomatkojen hotellivalikoima on melkoisen huono, suppea ja ylihintainen. Lomalennot sieltä ja hotelli itse niin aika paljon parempaa saa.
--
Pakko vastata tilannepäivitys
Ollaan nyt täällä juuri oltu ja vastaanotto oli todella kylmä, veloitettiin yksi ylimääräinen päivä jostain syystä jota ei kerrota - ota tai mene muualle, niin meillä ei ollut matkatoimiston kautta.
Huoneethan on jo aikansa eläneitä ja kuvat netissä hotellista siltä ajalta kun kukoisti. Huoneisiin ei saa esimerkiksi tyynyjä ylimääräisiä, ja peittoja ei ole ja kun lämmitys on mitä on niin oma peitto ohut mukaan ja joku tyyny jotta pystyy nukkumaan.
Pitää varautua siihen siis että kylmät yöt ja nuo ilmastoinnit vain jäähyttää.
Henkilökunta varmaan huonointa mitä missään olen nähnyt, oisko joku kriisi menossa hotellilla. Siitä,kyllä kertoo sekin että lähes kaikki pelit on rikki, kuntosalilaitteet on rikki, jopa jalkapallo oli tyhjä ja siihen ei saanut ilmaa. Sellainen olo että rahat pois eikä mitään korjata.
Esim rahaa ei vaihdeta pienemmäksi, siivousta ei tule jos et päästä sisään silloin kun tulossa, ,
Ja esitteisiin muutenkin liittyen ranta ei sitten ole parinsadanmetrin päässä, vaan puolenkilometrin ja saattaa olla vähän ylikin!!!
Ja nuo uima-altaat on sitten pieniä - katsokaa kuvasta, niitä on vain laajakuvalla tehty isomman näköiseksi.
Hotelli on varmaan ollut joskus hyvä, mutta irvikuvalta tämä näyttää tänäpäivänä.
Kun paljon kulkenut niin uskallan suositella että jättäkää tämä hotelli suosiolla väliin, ihan varmasti muut ovat parempia vaikka eivät kuvien perusteella siltä näytäkkään
Ps saatiin oksennustauti - ilmeisesti ruokamyrkytys kaikilla, joten eikun pöytiin, tosin tiedossa oli kun katsoi buffetteja mitä söi että suuri mahdollisuus on nyt sairastua
Ja taas...2013...
Vartiat. Perusmuoto on vartija ja monikossa se kirjoitetaan vartijat.
Pyydän, pientä täsmällisyyttä. Olet taas aloittanut homman heti 9 aikaan aamulla.
Hienoa että olet noin tarmokas! Räyh! Räyh!
Netti toimii todella huonosti ja muurahaisia on tod aika paljon huoneissa.
Vatsatauti rules
Ja varmaan syy että niin huonoon kuntoon päässyt on tuo viereen rakenteilla oleva uusi hotelli joka taitaa olla saman omistajan
MuuralanMake, painu vittuun