Onko kokemuksia shiatsu hieronnasta? Kävin tänään ensimmäistä kertaa. Tuli ainakin rentouttava ja rauhallinen olo...
Kokemuksia shiatsusta
4
6667
Vastaukset
- tiina
olen käynyt siatsuhoidossa ja teen myös itse hoitoja.sehän on aivan ihana hoito,painellaan ja venytellään koko roppaa. eli käydään läpi meridiaanit ja painellaan akupisteitä.joista voidaan vaikuttaa moniin juttuihin.sarjahoito on ihan hyvä viikon välein tehtynä,tai tarpeen mukaan,tressin hoitoon aivan mainio juttu.
- Aamu86
Kävin shiatsukurssilla ja sain "energiahoidon" jälkeen psykoosioireita. Olen perusterve ihminen ja vaativassa työssä. Kannattaa mennä ennemmin hierojalle.
- shiatsua
Ainakin minä olen saanut aivan tavallista hierontaa shiatsussa, oli kunnon hierontaotteita eikä mitään energiahoitoa, jota olen myös kokeillut. Fyysistä hierontaa ja akupainantaa. Suuntia on monta kuten vitaalishiatsu, Namikoshi shiatsu, Seitai shiatsu, ja hoitajillakin on oma tapa ja painotus lähestyä työtään.
- Anonyymi
Ei shiatsuun kuulu energiahoidot, shiatsu tarkoittaa ”painaa peukaloilla/sormilla.” Se on hieronaa, venytyksiä, heiluttelua ja sitä akupisteiden ja lihasten ja niiden liitoskohtien painantaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1577125Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/746142608Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk481878Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1141451Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna901335- 711137
Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain
muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.271129Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll631103Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.481075- 691017