Meiän melkein 1-vuotias lapsi oli syönyt lattialta kissankakkaa! Meillä on vielä ulkokissoja ja pelkään et on saanut Toksoplasmoositartunnan! En tiedä kuinka paljon ehti laittaa suuhunsa mutta huomasin lattialla pari pientä kikkaraa ja siivosin heti pois! Oikeesti en saa mielenrauhaa tästä! Pliis sanokaa ettei ole mitään vakavaa vai pitäiskö mennä tutkimuksiin?
Apuaaaa!
Harmittaaaaa
1
192
Vastaukset
- Tuskin mitään
Tuskin mitään hätää on!
Itse soitin "myrkytyskeskukseen" kun 1 vuotiaani oli ulkona kerennyt syömään ainakin yhden tupakin tumpin, voithan ehkä kysyä sieltä jos mieltä painaa.
Sanoivat siellä että se on oikea paikka soittaa jos lapsi on syönyt jotain epämääräistä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh402738Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?
Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli622097Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit521946- 911774
Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi411594Kerro minulle
Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö641225Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla
Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise1241159Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j1661135Kristinuskossa Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimessä
Jeesuksen kehoitus kastamiseksi Isän ja Pojan ja PH:n nimeen. Matt 28:19: "Menkää siis ja tehkää kaikki kansat minun3781095Rakkaalle J miehelle.
Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.641073