mun 6600 näytössä naarmuja, ajattelin pistää sen huoltoon, tosin ongelma on siinä että kuittia ei löydy... takuu aikaa on jäljellä kuitenkin...
Huolto & Kuitit
6600 omistaja
9813
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Näytön naarmut ovat laitteen käyttämisestä aiheutuvaa normaalia kulumista. Sitä ei saa siis korjattua takuuhuollossa.
puhelimessa on kyllä muutakin vikaa, esim se sammuu aina välillä :( olen yrittänyt putsailla akun kosketuspintoja muttei ole auttanut. meneekö se takuuseen ku ei ole kuittia?
kun viet valtuutettuun huoltoon näkevät koneelta valmistus ajan ja tehtaan takuun vaikkei kuittia.näin ainakin itselläni toimi kun kävin vain kyselemässä ja ei ollut kuitti mukana (uusi softa)niin ja mallinakin 6600 on aika uusi että visiin kaikissa ikää alle vuosi?
Kyllä ne koneelta näkee miten vanha luuri on. Itse en oo tarvinnut tyyliin koskaan kuittia. Takuu saattaa olla jopa "pidempi" jos et ota kuittia mukaan - riippuu miten nopeasti kone on ehtinyt kauppaan ja asiakkaalle.
no eikö toi sama ollut jo tossa edellä kirjoitettu (ota lääkkeet)
Joo olihan se jo kerrottu, mutta varmistelin vielä asiaa niin onpahan useamman ihmisen mielipide. Ihme touhuu näillä keskustelupalstoilla kun heti ollaan kommentoimassa jos joku yrittää fiksusti esittää asioita.
okei puhelin tilttailee välillä, ei säännöllisesti :/ entä jos ei mee takuuseen?? joudunko maksaa hirveitä summia nokialle ja muuten, häipyykö kaikki ohjelmat huollossa, oon kuullu huhuja siitä..
´Huollosta otetaan yhteyttä, jos ei mene takuuseen ja sitten sovitte korjataanko ja mitä maksaa. Ennen huoltoa otat tietysti varmuuskopion muistikortille.
Samanlaisia oireita oli omassakin 6600:ssa. Ennen huoltoon viemistä tosiaan kaikki tärkeät jutut talteen...
Oireisiin auttoi mulla ohjelmiston päivitys. Takuuaikana se on ilmaista. Eikä kuittia ainakaan tuossa huoltofirmassa tarvittu. Kyseessä oli Nokia Service Center.
Ainakin tuolla päivitys onnistui odottaessa. Noin puoli tuntia meni päivitykseen.