eli ongelman on et open office sanoo et joku pikakäynnistys on käytössä vaik en löydä sellasta
miten open office 3,4,1 poistetaan
1
74
Vastaukset
- office2010 omistaja
Näkyykö käynnistyspalkin oikeassa reunassa OO pikakäynnistys-kuvaketta. Jos on, sieltä voi poistaa > "Lopeta pikakäynnistys".
Ohjelman Asetuksissakin on jossain kohta josta voi määrittää käynnistyykö ohjelma taustalle automaattisesti konetta käynnistettäessä (ei kannata ikuna laittaa rastia siihen ruutuun, vie paljon koneen tehoja vaikkei ohjelmaa käyttäisikään).
Jos sieltä asetuksista löytyy kohta jossa on määritelty ohjelma aukeamaan käynnistyksen yhteydessä ja muutat sen kohdan toiseksi, pitää tietokone käynnistää uudelleen, ettei OO aukea taustalle.
Käyppäs tuolla (eng. kieli). Onko sama ongelma?
http://forum.openoffice.org/en/forum/viewtopic.php?f=15&t=55785
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Täti-ihminen Sofia ja nuori kanadalainen lätkänpelaaja
Sofialla on kiikarissa Logan Thompson 25v, Las Vegasissa pelaava kanadalaispelaaja. Tätä se kai tarkoitti, kun sanoi Seiskalle, ettei tiedä kuinka pit1541775Some pillastui: Farmin voitto pedattiin Teemulle?!? "Törkee temppu" "Taina oli ihan vailla mahiksia"
Ohhoh, Farmi-kaksintaistelu ja finaali on saanut tunteet kuumiksi - ja ehkä syystäkin Suomi24 Keskustelu -palstalla... Olisiko Tainalla ollut mahdolli81235Pääsikö Martti
Esittelemään velaka mersua ja hyyryä hienostoalueella lippisjonnelle🤗😜😎1741211Etkö voisi
Mies: Etkö millään voisi, tahtoisi tai haluaisi tavata? Edes hetken, kuten silloin joskus. Etkö voisi pyytää? Itse en voi. Tekisin mitä vain, jos näki73977Suomessa todettu ilmeisesti eka apinarokkotapaus
Euroopassa matkailleella miehellä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008841676.html47866Mitäs ajattelisit
Jos saisit häneltä tänään pienessä sievässä lähetetyn viestin puhelimeen "haluan nähdä" tai "ikävä"?69779- 33773
Petit miestäsi
Pettäisit myös minut. Sinulle ei merkitse rehellisyys mitään. Naisilla on selkäranka. Käärmellä sitä ei ole. Älä enää vaivaa minua.58763- 62737
Osui suomalaisia omaan nilkkaan terroristien hyysääminen
Muthei, eihän täällä pitäisi niitä olla kun kaikkien taustat on tarkastettu ennen maahan tuloa. Vai oliko sittenkään. Nyt tämä hyysääminen saa aikaan159649