apua koiran omistajalle :)

aussi

eli siis olen muuttamassa noin. 2 vuoden päästä ja minulla on yksi australianterrieri ja mietin että olisiko järkevämpi jättää vanhemmille vai ottaa mukaan? vanhemmillani on tällä hetkellä 3 koiraa tuon minun koiran lisäkseni. koirani täyttää silloin 7 vuotta niin olisiko muutto silloin hyvä ajatus noin "vanhalle" koiralle? kiitos jo etukäteen vastauksista! :)

1

124

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minä

      Riippuu vähän koirasi persoonallisuudesta et miten sopeutumiskykyinen on. Ei 7v välttämättä vielä vanha ole... Enemmän voi stressaantua uudesta asuinpaikasta ilman sua, varsinkin kun joutuu 3 muun koiran kanssa pysyvästi saman katon alle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      352
      1415
    2. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      67
      808
    3. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      194
      803
    4. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      783
    5. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      40
      759
    6. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      745
    7. 56
      691
    8. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      66
      679
    9. 58
      660
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      60
      659
    Aihe