Kaunisharjun kotamäentien aita

No, johan on isännöitsijällä ja päättäjillä välähtänyt päässä, kun ovat keksineet aidata lastenleikkipaikat hautausmaan mustilla aidoilla. Eikö nuo aidat voisi maalata valkoisella värillä mielummin.
2149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuvastaa paikallisen väestön kehitysastetta.

Äänestä

Ehkä niiden on tarkoitus olla huomaamattomat. Eli aitaa ei korosteta. Ei korosteta estettä tai rajoitetta. (Tietenkin se voisi olla vaikka kullattu...).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


opelskandia kirjoitti:

No, johan on isännöitsijällä ja päättäjillä välähtänyt päässä, kun ovat keksineet aidata lastenleikkipaikat hautausmaan mustilla aidoilla. Eikö nuo aidat voisi maalata valkoisella värillä mielummin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu