Euro Truck Simulator 2 + Logitech g27

Ongelmana on Euro Truckia pelates, että kaasu on päällä automaattisesti, vaikka polkimiin ei koskis ollenkaa. Asetukset ja kaikki oon käyny läpi, mutta ratkaisua ei tunnu löytyvän.. Jos joku tietokone-ekspertti osaas auttaa? Turhauttavaa ostaa 300€ ratti joka ei toimi niinku pitääs... :(
1573
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mee Euro Truck Simulatorin asetuksiin ohjaimet kohtaan ja etsi se sun kaasupoljin akseli. Siältä pitäis löytyä semmonen kohta ku "Kaasupoljinakselin Tila" vaihtoehtoja siinä on Käänteinen keskitetty, käänteinen, keskitetty ja normaali. Kokeile niitä säätää et se toimii normaalisti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_75034 kirjoitti:

Ongelmana on Euro Truckia pelates, että kaasu on päällä automaattisesti, vaikka polkimiin ei koskis ollenkaa. Asetukset ja kaikki oon käyny läpi, mutta ratkaisua ei tunnu löytyvän.. Jos joku tietokone-ekspertti osaas auttaa? Turhauttavaa ostaa 300€ ratti joka ei toimi niinku pitääs... :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu