750 vuosittaisen kiintiöpakolaisen ryhmää ehdotetaan nyt väliaikaisesri suurennettavan sadoilla, jotta voitaisiin ottaa myös Syyrian pakolaisia.
Tätä kannatan lämpimästi. Heitä voitaisiin ottaa Janakkalaan. vihreät arvot vaativat meitä kantamaan vastuun rasismista. me haluamme lisää avustettavia janakkalaan.
luonnon puolesta.
Tätä kannatan lämpimästi. Heitä voitaisiin ottaa Janakkalaan. vihreät arvot vaativat meitä kantamaan vastuun rasismista. me haluamme lisää avustettavia janakkalaan.
luonnon puolesta.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Luonto kiittää.
Myös valio varmaan kiittäisi.
Valpas sankarikoira kiittää myös.
Mikä olisi sopiva määrä? Kohdasta 1min 40s
http://yle.fi/uutiset/resources/player?clip=2141752
Auttaa ketä???
Ketä hyödyttää ummikot ulkomaalaiset, joilla on kädet täynnä peukaloita ja työmotivaatiot 0.
Koska katse aidosti kääntyy nuorisoon ja heidän asioiden ajamiseen?
Vai korvataanko kunnallispoliitikotkin pakolaisilla`?
Se äänestäminen, siitä se lähtee ja vanhat puolueet vastuuseen. Sinne on pakko saada uutta väkeä, puolueita että tapahtuu myös muutoksia. Ettie ohjeet tule valtakunnan tasolta ja mikään ei muutu.
Hämeenlinnasta kuulemma siirtävät pakolaiset entiseen Janakkalaan heti sen jälkeen kun kuntaliitos toteutuu.
Ei toteudu
Eiköhän nuo ajeta keinolla millä hyvänsä muualle koko kunnasta.
Tänne ei tarvitse tulla elämään minkään maton päällä kontallaan ulvovan koiranulosteen sossun rahoilla mistään syyrioista enää.
Sikanautaa suuhun ja video heimolaisilleen.
Näin kun ostivat sianlihaa