Muslimi illassa kysyttiin pikaisesti: ovatko muslimit uhka?

perkeleelläkätyrinsä

Ahvio vastasi: Mielestäni ovat.

Keskustelu käännettiin siitä nopeasti toisaallr. Jätettiin kertomatta näitä asioita, joistaSuomen media kuin yhteisestä sopimuksesta vaikenee.

20 muslimimaasta 17 on muslimienemmistöisiä. Muslimit murhaavat kristittyjä, kiduttavat ja kaikkea muutakin pahaa tekevät. Näistä ei ollut mainintaa muslimi-illassa.

http://www.tv7.fi/vod/player/?program=30713

Videolla kuvauksia kristittyjen joukkomurhista muslimien toimesta. Mitä enemmän muslimeita pesiytyneenä yhteen paikkaan = sitä enemmän ongelmia.

9

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 46808

      Muslimimaissa tapetaan myös homoja.

    • 80864

      Muslimimaissa tapetaan Jeesukseen uskovat.

    • Lasse L.

      tuli mieleen se, että kristittyjä on 200 miljoonaa ja enimmäkseen muslimit vainoavat heitä Sitten sanoivatnuo ketunhäntäiset muslimit,että seon harvinainen ilmiö islamissa. Jos 150.000 kristittyä tulee muslimien vainoamaksi niin kuinka monta muslia on keskimäärin yhtä kristittyä vainoamassa?

      Jos 1 niin vainoajia on 150 miljoonaa muslimia. Jos kymmenen niin 1,5 miljardia muslia. Muslit saavat vapaasti valehdella vääräuskoisille ja sitä mahdollisuutta he käyttävät.

      Muslimien harjjoittama vaino on maailmanlaajyuinen ilmiö ja heidän suhtautumisensa kristittyihin on murhanhimoista vaikkapäällisin puolin puhuvat toista,mutta teot puhuvat puolestaan.

    • Valhe ja muslimi

      Toimittajia on kielletty mainitsemasta muslimien vainoaminen kristittyjen lukumäärää. Heitä on tosiaan arviolta 150 miljoonaa kuten mainitsit ja vainoamiseen osallistuu maailmanlaajuisesti n. 1,5 miljardia muslimia. Olisiko joka toinen maailman muslimi? En tiredä montako näitä eksytettyjä maailmassa on.

      Muslimien vankiloissa kidutetaan ja tapetaan paljon kristittyjä.

      " jotkut teistä suljetaan ankiloihin jaa teitä tapetaan kuin kärpäsiä "

      -Suunnilleen noin eräässä kirjassa.

    • Franklin died

      http://fi.wikipedia.org/wiki/Islam

      Loppuu muslimit kesken. Jos muslimeita on 1,3 miljardia niin tarvitaan 200 miljoonaa muslimia lisää, jotta vainoasuhde 1:10 toteutuisi. Kovia ne on lisääntymään ainakin Suomessa lisääntyvät kuin jänikset.

      Jos mua vainottaisiin niin antaisin takaisin. Kieltääkö Raamattu itsensä puolustamisen vainolta? Tietääkseni ei kiellä. On velvollisuus taistella vääryyttä vastaan, sen takia Jeesuskin palaa toisen kerran, taistelemaan ja tappamaan noi kristittyjen vainoajat.

    • ähläm sähläm

      Ei Suomessa tiedetä millaiseksi Ranskassa meno on muslimien toimestamuuttunut. Ruotsissa tilanne kehittyy Ranskan tilanteen suuntaanja Suomessa Ruotsin tilanteen suuntaan. Moskeijoiden rakentelu on aina selvä merkki siitä, että seuraa sitten mm:

      laita hakusanaksi jonnekin: muslimi

      niin totuus löytyy.Löysin tämmöisen muslimin.Ilmeisesti hakee ruokaa asuntoonsa ja on lisääntynyt. Suomi on hyvä lisääntymispaikka.

      http://www.youtube.com/watch?v=DTbw5F4pt98

    • lopen kyllästynyt!

      Katseleeko kristittyjen kaikkivaltias Jumala huulipyöreä kun häneen
      uskoviaan vainotaan? Mihin kaikkivaltias käyttää valtaansa jos ei
      estä vääräuskoisten sikiämistä?
      Nyt vain reippaasti rukoilemaan että Jumala hävittäisi kaikki pahat
      jotka kuisaavat kristittyjä,jookosta?

      Hullunkuriselta vaikuttaa vatkutus Jumalan kaikkivoipaisuudesta,kun
      kuitenkaan ei kykene poistamaan edes kristittyjen mielenpahoittajia.
      Kristityt todistavat Jumalansa saamattomuuden valituksillaan,onko
      siis ihme jos mokomaan lakataan uskomasta?

    • Eiköhän nuo vainot ole Suomessa toisinpäin. Nämä Kiitos-paitaiset "kristityt" maalaa piruja seinille suomalaisten muslimien osalta. Kyllä ne on suomalaisia kristittyjä, jotka sylkee muslimeja päin naamaa ja puhuvat heistä kuin natsit puhuivat juutalaisista.

      Ei me islamin arvoja tarvita tänne yhtään enempää kuin me tarvitaan kristittyjenkään arvoja. Tehdään me ihan omat arvot.

    • .i..p

      " Kyllä ne on suomalaisia kristittyjä, jotka sylkee muslimeja päin naamaa ja puhuvat heistä kuin natsit puhuivat juutalaisista. "

      Lähde?

      Muslimien murhaamista kristityistä on näyttöjä.

      En ole kuullut kasvoille sylkevistä kristityistä. Keksitköhän omiasi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      261
      19601
    2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      46
      2084
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      195
      1523
    4. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      137
      1430
    5. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      28
      1209
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      968
    7. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      30
      922
    8. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      82
      799
    9. Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit

      Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t
      Ikävä
      82
      756
    10. Voitko väittää

      Ettet flirttaillut tai ainakin yrittänyt osoittaa kiinnostusta?
      Ikävä
      75
      678
    Aihe