Saan huonoja arvosanoja yossa.

Ei kiinnosta lukea liikaa ja niinpä saan tyyliin 2 aika usein. Miten paljon hyvistä arvosanoista hyötyy työnhaussa?
3115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

yo:n 2 on amkin 5

Äänestä

Kakkosen arvosanat, ilman että tutkinnon suoritusaika on erittäin lyhyt, osoittaa vain, ettei opiskelu ole napannut. Jos asiaan ei ole muuta selitystä (harrastus, työnteko, perhe yms.), niin rekrytoijalle saattaa helposti tulla mieleen, ettei kaveria välttämättä nappaa työntekokaan.

Äänestä

Alle kolmen keskiarvo katkaisee monessa aineessa opiskelun, siis perusopinnoista aineopintoihin ja aineopinnoista syventäviin.

Työn suhteen voi nyrkkisääntönä sanoa: hyvät arvosanat, hyvä työ, mutta huonot arvosanat, huono työ.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tällanevaan kirjoitti:

Ei kiinnosta lukea liikaa ja niinpä saan tyyliin 2 aika usein. Miten paljon hyvistä arvosanoista hyötyy työnhaussa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu