Ruotsi naapurina on ollut kohtalokasta viime tuhatluvulla,...

..MUTTA..

mutta entä tänään? Kohtahan alkaa olla tosi kohtalokasta asua naapurissa. – EU ottaa tällä hetkellä vastaan 5 800 kiintiöpakolaista. Ruotsi ottaa yksin 1 900. Jos kaikki ottaisivat vastaan yhtä paljon pakolaisia kuin Ruotsi, määrä nousisi sataan tuhanteen, pääjohtaja Anders Danielsson sanoo SR:ssä.

http://yle.fi/uutiset/ruotsin_maahanmuuttovirasto_peraa_eulta_vastuuta_syyrialaispakolaisista/6914377?origin=rss

Ruotsi on pahasti sairas maa ja näyttää kaiken lisäksi siltä, ettei sillä ole ulospääsyä tuosta hulluudesta.

Kantaruotsalaisten osuus vähenee kiihtyvää vauhtia ja tilalle tulee kurjinta mahdollista ainesta maailmalta. Suomen ja EU:n pitäisi kohta puuttua tuohon ja vaikka miehittää Ruotsi, koska se alkaa vähitellen olla turvallisuusuhka naapurimaille.

3

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huumeita ja nuuskaa

      sekä viinaa on tuo sairas valtio pullollaan...

      Vahinko tosiaan että naapurissa joudutaan asumaan.

      Viimeöinen murhaajakin oli kai huumeiden alla.
      "Epäilty on aiemmin saanut vankeustuomion pahoinpitelystä ja huumausainerikoksesta. Lisäksi miehellä on tilillään muitakin rikoksia. Ex-naisystävä kuvailee miestä vaaralliseksi, mutta hän on yllättänyt siitä, että mies olisi syyllistynyt niin raakoihin tekoihin."
      IL

      • Ruotsi uppooo

        Ruotsi hukkuu mamu-ongelmaansa pian.

        Ruotsi ei enää selviä turvapaikanhakijoiden eli siis lähinnä muslimeiden suuresta määrästä,siitä kertoo ihan ruotsalaisten tutkijoiden raportti.

        Asuntopula on hirveä,integroituminen päin hel-vettiä,rikollisuus jatkaa kasvuaan.Viime vuonna ruotsissa raiskattiin 6 203 ihmistä,näistä 1 994 oli alle 15 vuotiaita.

        Mutta rikostenehkäisyvirasto kertoo että vain 10-20% tapauksista ilmoitetaan poliisille.Muslimit ovat yliedustettuina raiskauksissa myös Ruotsissa.


      • ein volk...

        En pidä alkoholia ja huumeita ruotsin ongelmana, ongelmia on Muslimit, EU, typerät päättäjät, juutalaiset sekä nato ja USA. Kaikki tämä on lähtöisin vuodesta 1945, USA on myynyt itsensä mustille ja latinoille (yli 50% usa:n väestöstä on mustia. EU pilaa euroopan typerällä maahanmuutolla, eli käytännössä EU pakkomyy ja pakko-asuttaa euroopan valtiot täyteen mustia,juutalaisia, ja muslimeja. Ruotsia ja ranskaa ei voi pelastaa, siellä on jo mellakoita ja raiskauksia.. Muslimit aloittaa siellä pyhän sodan vuoteen 2020 mennessä, ainoastaan kreikka ja venäjä ovat ottaneet itseään niskasta kiinni ja pitävät rodustaan kiinni eikä pilaa sitä typerällä mokuttamisella, Jos suomi ei laajenna puolustustaan ja lopeta maahanmuttoa niin suomi kaatuu, ruotsissa on pian niin paljon MaMuja että tunkevat tänne, idässä taas venäjä, venäjä tukee muslimeja eli hokkuspokkus.. Kestääkö suomi kahden rintaman sotaa??! Kohta ei ole enää turvaa,rauhaa tai kotia.. On vain pyhää sotaa, köyhyyttä ja orjuutta, raiskauksia ja pakko avioliittoja.. Suomi ei ole edustanut 1995 vuoden jälkeen yhtään mitään, meidät on kusetettu EU:hun ja nyt meidät
        myydäään kuoleman. Ja kuka tämän kieltää niin on kukkahattutäti, narkkari, kommunisti tai muslimi... Ainut mikä meidät pelastaa on Kansallissosialismi


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      145
      6069
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      25
      3726
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      128
      2911
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      47
      2568
    5. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      37
      2421
    6. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      25
      1945
    7. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      269
      1914
    8. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      51
      1858
    9. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      34
      1633
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1600
    Aihe