Ystävällisesti tiedustelisin onko Sipoossa autiotaloja, joita voisi käydä katselemassa? Ehkä myös pääsisi sisälle kurkkimaan. Asun Vantaalla ja olen ihan viattomin mielin asialla, koska autiotalot kiinnostavat minua kovasti. Autoajeluilla olen yrittänyt niitä etsiä, mutta ei tunnu oikein löytyvän. Jos joku voisi ystävällisesti antaa vinkkiä kohteista olisin hyvin kiitollinen. Olen naisihminen, joka ei sotke, särje tai muutenkaan paikkoja tuhoa :) Olisin kiitollinen nopeasta vastauksesta, koska suunnittelen syysretkeä tällaiseen kohteeseen vielä ennen talven tuloa. Kiitos!
Autiotaloja Sipoossa?
6
3558
Vastaukset
- Herbert Höpö
Onhan niitä Sipoossa, autiotaloja. Ennenkuin kyselet osoitteita tekisin sinulle kuitenkin yhden kysymyksen. Oletetaan, että omistaisit autiotalon Liperissä. Miten itse suhtautuisit siihen, että Pohjois-Karjalan sivustoilla joku kertoisi tämän talosi osoitteen/sijaintipaikan?
Vastaus ei ole, että uudelleen todistelet hyviä tarkoituksiasi. - sibbo bo
se ole parempi ette tule yhtä kurkkimaan här. pysyy vaan pois se on kaikki paras
- boxissa on
ja söderkullassa,useita ruotsalais-somalialaisten hylkäämiä edustus kartanoita,osoitteet löydät kukka-hattu piipertäjien syyslehdestä.
t.astrikki - Jonnesipoost
Jokipuistossa mielisairaaloja rikkomalla pääse inee
- Anonyymi
Ne Jokipuiston tyhjien rakennusten ikkunoita EI SAA RIKKOA, Koska ne eivät ole yleisölle tarkoitettuja.
- Vittuuntunut123
Pitikö tääki keskustelu pilata tollasella paskalla ku joitain oikeasti kiinnostais Sipoon autiotalot!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658