Ateenasta viikonloppuasunto

TíaTuula

Hei!
Onko kenelläkään antaa vinkkiä asunnosta Ateenassa. Tarkoitus olisi viettää siellä pitkä viikonloppu, esim. pe-ti joskus keväämmällä noin kahdeksan hengen naisporukalla. Koska aika on noin rajallinen, asunnon olisi hyvä sijaita alueella, josta on hyvät liikenneyhteydet päänähtävyyksille ja olisi mukavaa, jos lähistöllä olisi ruokapaikkoja ja shoppausmahdollisuuksia.

5

381

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ksknfkf

      Ateena? Käytiin kaks vuotta sitte siellä, ja usko, siellä on iha sairaan kuuma!!! Kannattaa mennä sellaseen hotelliin missä on kaukosäätimellä ohjattu ilmastointi!! Tälläisiä maisemia ateenasta: http://m.youtube.com/watch?v=kWYUILUri2c ps. Siellä on tosi paljon kulkukoiria :(( ja kissoja.....

      • TíaTuula

        Hei!
        Olen kyllä käynyt Ateenassa aiemminkin, ja vieläpä heinäkuussa, joten voin allekirjoittaa toteamuksesi kuumuudesta. Mutta nyt on kyse alkukeväästä, jolloin ei niin kuuma liene. Mutta etsimme siis asuntoa, emme hotellia.


    • ex-ateenalainen

      Tarvitsette siis kalustetu huoneuston 4 makuuhuonetta viikoksi. Katsokaa craigslist internet sivuilta jos jotain loytyy.

      Ateenassa siihen aikaan vuodesta tosi hienoa, ei liian kuuma, ei liikaa turisteja jms. Bussilla liikkuminen siella helppoa,
      Oletteko ajatelleet etsia jokin halpa hotelli, aivan keskustan lavettyvilta, jonne helppo menna/ tulla nahtavyyksien suhteen. Syominen siella halpaa jos tietaa minne menna.
      Itse suosittelisin Pagratin aluetta, ei kaukana keskustassa, ratikat kulkee hyvin, kauppoja ja ruokapaikkoja runsaasti.

    • Agiapelagia
      • Sinne kanssa

        Homeaway sivut todella hyvät, paljon käyttänyt.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      103
      1241
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      93
      862
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      784
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      616
    6. 32
      605
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe