http://mobiili.fi/2013/11/01/raakaa-ylivoimaa-androidin-osuus-alypuhelimissa-jo-813-prosenttia/
Ei varmaan tarvitse kertoa MIKSI :)
Se on se VAPAUS :)
Ei varmaan tarvitse kertoa MIKSI :)
Se on se VAPAUS :)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Luuletko tuon vaikuttavan Lumia kuumeesta kärsivään ihmiseen?
"Se on se VAPAUS :)"
Siis mikä hiton vapaus, vapaus nyplätä tilttaavaa
Androidia?
Yritä ladata päivitys tai sovellus joka on yli 21 mt mobiilidatalla. Ei taida onnistua. Androidissa kysytään kumpaa haluaa käyttää, wi-fiä vai dataa.. Tuo on jo todella suuri ero. Lukeekaa vaikka facebookin Nokia suomi sivulta jossa asiasta valitetaan jatkuvasti.
Taidat olla varpusen kaveri
miten tämä liittyy nokian puhelimiin. Luetun ymmärtäminen on joillekin tosi vaikeaa,
En todellakaan! Tuo mainitsemani asia vaan nyppii minuakin. Toinen puhelimeni on Lumia, itse asiassa niitä on ollut kolme kappaletta.
Lumia 920 on osoittautunut yllättävän toimivaksi kokonaisuudeksi.
Käytän itse kalliimpaa Samsung Note 2 4G (työpuhelin) ja olin siihen täysin tyytyväinen ennenkuin ostimme vaimolleni Lumia 920:sen. Nyt en voi kuin ihmetellä miten Lumia ei myy Samsungia paremmin maailmalla :D
- 920 ja Note2 akut tuntuvat kestävän saman aikaa (Note2 suurempi kapasiteetti, mutta 920 pienempi näyttö ja Win8 OS tasoittavat)
- 920 kamera on valovuosia edellä, varsinkin sisätiloissa otetuissa kuvissa
- Windows Phone 8 on mielestäni helpompi käyttää kuin Android, mutta Androidin etuna on valtavat määrät pelejä yms sälää Play storessa
- 920 tuntuu jämäkämmältä ja laadukkaammalta, Note2 muovisuuden huomaa nyt kun kädessä puhelin johon verrata
Jos joutuisin ostamaan itselleni puhelimen, siirtyisin kyllä Samsung/Android käyttäjästä takaisin Nokialle. Windows Phone OS taisi olla sittenkin hyvä ratkaisu Nokialta, kuka olisi uskonut... :)
Valitettavasti. Android on pasca.
Mä en tajua, miksi porukat menee kuin pässit narussa sen perässä?
Ettekö te tajua mikä se on?