Mites sitten sellainen asia, kuin kiinnostus yhdyntään/ käteenvetoon. Hiljanhan julkaistiin tutkimus missä ihmiset (naiset myös) harrastaaa mielummin itsetyydytystä kuin varsinaista seksiä kumppaninsa kanssa. Itsetyydytys on helpompaa ja siistimpää ? Entäs kun sitä ikää tulee lisää ja orgasmin saaminen yhdynnässä ei ole enää niin helppoa, vaan vaatii aikaa ja voimia, saattaapa siinä jopa erektio lopahtaa- Eli siinäkö kenties syy masturboimiseen. Itselläni (57v) on käynyt juurikin näin. Sitä paitsi vaikka saisinkin yhdynnässä orgasmin, niin tuntuu kuitenkin siltä, että omin käsin saa monin verroin voimmakkaamman orgasmin !! Kertokaapa mielipiteitänne miehet jotka nyt vähintään ovat yli 40v.
Yhdyntä/Masturbointi
Eräsukko
2352
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Näinhän se juuri on.eihän se kuuskymppisellä kikkeli seiso kun viisitoista kesäsellä.kyllä aivan hyvä runkkailla kun sille tuntuu.kaverin kanssa kylläkin parempata kun toisen käsi hoitaa avaa sepaluksen ja ottaa hoitoon aikuisen miehen kullin.välillä suussa ja välillä kädellä kunnon kyytiä.ja puolin ja toisin.myös se hellyys ja läheisyys.
Otan kantaa vain tohon:" Sitä paitsi vaikka saisinkin yhdynnässä orgasmin, niin tuntuu kuitenkin siltä, että omin käsin saa monin verroin voimmakkaamman orgasmin !! "
Mulla samoin, tosin suuseksissä saan kaikista voimakkaimmann orgasmin.