Integrity check failed

Feilaa

Tällaista ilmoitusta herjaa asentaessa OpenOfficea. Kuinka tulisi toimia. Windows versio kyseessä.

2

364

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4.1.
    • Ben Hur

      Samantapainen juttu tapahtui minullekin, eli OpenOffice 3.4.1 Windowsille (suomeksi), asennusvirhe.

      Asentaessani pakettia koneelle tuli kesken kaiken ilmoitus "1335. openoffice1.cab on viallinen". Asennusohjelma antoi mahdollisuuden yrittää uudelleen, mutta kolmen kerran jälkeen luovutin.

      Vika voi hyvinkin olla omassa latauksessa, mutta raportoinpa nyt kuitenkin tämän ihan siltä varalta, jos sattuisi olemaan niin, että se on asennuspaketissa itsessään. Jätän suomi-version sikseen ja asennan englanninkielisen.

      Latasin tuon suomi-version tämän sivun linkin kautta:

      http://www.openoffice.org/fi/lataa.html

      Eli sivu on (ilmeisesti?) OO:n oma, mutta linkki johti silti johonkin source forgen vai mikä se nyt oli, sivulle...

      Lopuksi ehdotus: Olisi kätevää, jos asennusohjelma jo heti saman tien pystyisi tarkistamaan itsensä niin, että asennusta ei edes aloitettaisi jos paketti on virheellinen. Mutta tämä nyt on vain tietämättömän ajatus, enhän minä näistä teknisistä asioista paljoa tajua. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      83
      2630
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      43
      2220
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      39
      1083
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      35
      938
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      153
      809
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      670
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      7
      595
    8. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      545
    9. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      521
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      512
    Aihe