Huippukuulokkeet

Musicforyou

Eli olisin etsimässä hyviä kuulokkeita jotka olisivat myös ulkonäöltä trendikkäät tyyliin beats by dre, mutta paremmat. Hintahaarukka olisi 500 alaspäin.

7

542

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nyt ollu pari viikkoa käytössä AKG;n K267. Makujahan on yhtä monta kuin on käyttäjiä, mut ite diggaan. Alussa olivat aika kireät, mutta nyt ovat alkaneet istua paremmin. Discoland.fi. 333€

      • Kuten Uuno aikoinaan sanoi; "komento takas, komento takas" Ensimmäiset akg k267;t oli käytössä tasan kaksi kuukautta, kunnes sangoista alkoi muovit murtumaan. Agk;llä tiesivät valmistusvirheen ja vaihtoivat seuraaviin sankoihin erilaista muovia. Noh, kuinkas kävikään, seuraavat kestivät jälleen sen tasan 2kk. Myyjätkin allekirjoittivat sen ajatuksen että tämän hintaluokan kuulokkeet tulee kestää moninkertaisesti. Nyt AKG;t vaihtuivat Pioneerin HDJ-2000;siin. (Mikäli tekisivät K267;ssa sen sankaosan alumiinista, muovin sijaan, niin en missään nimessä vaihtaisi pois. Alumiinia ovat käyttäneet noissa kuulokkeissa meinaan muutoin) Kuulokkeet olleet vasta viikon, mutta ensivaikutelma on ihan mieluisa, tehoiltaankin ovat aika lailla noita AKG;tä vastaavat.


    • .,.,.,.

      Käytät varmaan kuulokkeita ulkona kun pitää olla trendikkäät?
      Itsellä juuri uudet Creative Sound Blaster EVO ZxR
      Hyvät tai paras langattomat kuulokkeet. (toimii myös langallisena)
      verkkokauppa.comissa hieman yli 250€

    • versio2

      Denonin ah-600 sopii tuohon hintaan, mutta jos haluat mennä ylöspäin, niin denon ah-d7100. Akustisesti läpinäkyvät ja mahonkiset korvakupit.

      • Musicforyoy1

        Juu käytän ulkona kuulokkeita ja kiitos ehdotuksista!


    • Rautaa

      Et sanonut ollenkaan että pitääkö kuulokkeiden eristää ulkopuollisia ääniä?
      Et myöskään sanonut millaista musiikkia kuuntelet tai mihin ajattelit liittää kuulokkeet?
      Huomaittaisin tähän että melkein suurin osa kuulokkeista hyötyy hyvästä kuulokevahvistimesta, kannettavia suomesta ei juurikaan saa mistään liikkeistä joten menee tilaamiseksi ulkomailta.
      Pistän nyt kuitenkin pientä listaa hyvältä kuulostavista suljetuista kuulokkeista.

      Focal Spirit Professional
      http://www.hifitalo.fi/focal_spirit_pro_kuulokkeet

      Focal Spirit Classic
      http://www.hifitalo.fi/focal_spirit_classic_kuulokkeet

      Sennheiser Momentum ( värit vaihtelee ).
      http://www.hifistudio.fi/fi/tuotteet/kuulokkeet/kuulokkeet/sennheiser-momentum-musta/4044158888888

      http://www.verkkokauppa.com/fi/product/26936/dkdkm/Sennheiser-Momentum-Black-kuulokkeet

      Sennheiser Amperior tai HD-25
      http://www.hifistudio.fi/fi/tuotteet/kuulokkeet/kuulokkeet/sennheiser-amperior-blue/4044156002779
      http://www.stpaulssound.fi/kauppa/index.php?main_page=product_info&cPath=16_21&products_id=5837

      NAD VISO HP50
      http://www.autostudio.fi/nad-viso-hp50-kuuloke.html

      V-Moda Crossfade M-100
      En tiedä saako suomen puolelta mutta ulkomailta voi tilata.

      Sony MDR-1RB
      http://www.verkkokauppa.com/fi/product/30075/djjnx/Sony-MDR-1RB-kuulokkeet-musta

      Kyseiset kuulokkeet eivät ole suljetut mutta mielestäni hyvin tyylikkäät. (puoliavoimen rakenteen vuoksi vuotaa ääntä ulos ja sisään).

      Philips Fidelio L1
      http://www.verkkokauppa.com/fi/product/22644/dhfjd/Philips-Fidelio-L1-kuulokkeet

      Sitten jokunen joista en osaa sanoa äänenlaadullisesti juurikaan mutta vaikuttaa mielenkiintoiselta.

      http://www.verkkokauppa.com/fi/product/43333/drnkk/Sennheiser-HD-8-DJ-sankakuulokkeet

      Jos Avoimet ja Puoliavoimet kuulokkeetkin käy niin listasta tulee varsin pitkä ja laatu tietenkin Avoimissa on korkeampi kun suljetuissa, mutta ulkokäytössä ongelmalliset. Suosittelen kokeilemaan toki kuulokkeita ennen ostopäätöstä jos vain siihen on mahdollisuus.

    • Rautaa

      Pieni virhe tuli tuolla eli puhuin Philips Fidelio L1 kun sanoin että kyseiset kuulokkeet eivät ole suljetut, eli kyseessä on puoliavoimet kuulokkeet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      121
      8656
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      430
      7907
    3. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      10
      5488
    4. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      82
      5139
    5. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      4949
    6. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      237
      3467
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      3174
    8. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      35
      3076
    9. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      85
      3069
    10. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      25
      2680
    Aihe