Linux -porukka on omituista

Richard Stallman
Bruce Perens
Eric S Raymond


Katsokaa YouTubesta, kaikki aivan kaheleita.
988
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Voi helvetti sentään. Ubuntua pelkästään käyttää yli 20 000 000 ihmistä joka puolella maailmaa. Linux-käyttäjät ovat kaikki ihmisiä, jotka tulevat erilaisista uskonnoista, kulttuuripiireistä, filosofioista ja heillä jokaisella on uniikki elämä, jollaista kukaan muu ei elä. Linuxin sadat miljoonat käyttäjät ovat kaikki ihmisiä ja jokainen erilaisia, kuten muutkin ihmiset.

Itse olen ateisti uskonnon puolesta, suomalainen kulttuuritaustaisesti ja ihmisenä olen ensisijaisesti survivalisti/prepperi. Huomaa, että käytän kyllä Linuxia, mutta silti viiteryhmäni on survivalistit. Ammatillisesti en lokeroi itseäni koska nykyisin taloudellisesti luhistuvassa maailmassa työelämä on nopeasti vaihteleva suure elämässä.

Äänestä

Eric Raymond on vammaisuudestaan huolimatta(kyllä hänellä on CP-vamma) saavuttanut elämässään monia asioita joista voit itse vain unelmoida. Mutta turhaan sitä sinulle pullamössölle selitän kun tuskin olet ensimmäistäkään vaikeutta elämässäsi voittanut.

Äänestä
  • Stephen Hawking sairastaa vaikeasti vammauttavaa ja lopulta tappavaa ALS-tautia, mutta on saavuttanut uskomattoman paljon enemmän maailmassa kuin kukaan muu tiedemies koskaan. ALS-tauti ei vaikuta aivoihin vaan jäytää vartaloa.
    Eihän windows-rölli tajua mitään siitäkään millainen nero Hawking todella on tieteen saralla.

    Stephen Hawking on hyvin lähellä saada aikaiseksi kaiken selittävä yhtenäisteoria, joka kaataa Jumalan lopullisesti.

    Äänestä

  • suuri nero kirjoitti:

    Stephen Hawking sairastaa vaikeasti vammauttavaa ja lopulta tappavaa ALS-tautia, mutta on saavuttanut uskomattoman paljon enemmän maailmassa kuin kukaan muu tiedemies koskaan. ALS-tauti ei vaikuta aivoihin vaan jäytää vartaloa.
    Eihän windows-rölli tajua mitään siitäkään millainen nero Hawking todella on tieteen saralla.

    Stephen Hawking on hyvin lähellä saada aikaiseksi kaiken selittävä yhtenäisteoria, joka kaataa Jumalan lopullisesti.

    Myös Stephen Hawking käyttää Windowsia!

    Äänestä

"Stephen Hawking on hyvin lähellä saada aikaiseksi kaiken selittävä yhtenäisteoria, joka kaataa Jumalan lopullisesti. "

Enpä usko, se on vain joku linux-hihhuli :)

Äänestä

Windows-idiooteille täytyy kai oikein kertomalla opettaa eräs asia. Koira on älykäs, voimakkaasti tunteellinenkin eläin. Häirittynä koira näyttää varoitukseksi hampaansa ja murisee. Se on selkeä varoitus "älä häiritse minua, jätä minut rauhaan!" Jos uhkatilanne jatkuu, koira puree varmasti. Se ei pure pahuuttaan vaan täysin johdonmukaisena vastauksena toimintaan joka on jatkunut täysin selvästi havaittavan varoituksenkin jälkeen.

Linux-käyttäjä on samanlainen. Ärsytä ja uhkaa tarpeeksi kauan, voit olla varma, että häviät tilanteen lopulta. Windows-käyttäjät alistavat ja vainoavat Linux-käyttäjiä ja sitten ihmettelevät kun Linux-käyttäjät reagoivat anti-sosiaalisesti. Katsokaa maksullisuuden fanit peiliin.

Minulla on veitsi vyöllä aina mukana. Se on vahva statementti, että olen väärä kohde yrittää uhata tai käydä kimppuun. Näkyvä veitsen tuppi on monen metrin päähän näkyvä julkinen varoitus. Älä käy päälleni!

Äänestä
  • Koska pääsit "avohoitoon" Niuhaniemeltä ?

    Äänestä

  • "hermannille"....... kirjoitti:

    Koska pääsit "avohoitoon" Niuhaniemeltä ?

    Kerro tässä odotellessa oma avohoitotarinasi.

    Äänestä

Gates ja Ballmer ovat täysin normaaleja, eivätkä ollenkaan raivoa tai riehu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Linux autistit ry kirjoitti:

Richard Stallman
Bruce Perens
Eric S Raymond


Katsokaa YouTubesta, kaikki aivan kaheleita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu