Oleksin nurkilta ja miks ei muualtakin olsi aika pistää ojennukseen ja karkottaa maasta...Minkä takia suomalaiset vaan kattelee sivusta, kun omia pistetään turpaan ja vielä raukkamaisella tyylillä, eli kymmenen vastaan yksi?
Venäläiset narkkilökäpöksyt...
Kakevaan
31912
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
haloosen ja tuomiojan poruukka kun niitä hyysöö,olivat jotkut kuokkavierahat tuloosa ihtenäisyyren päivän aikahan kylille,vallaan kauhiaasti pöyriistytti,mutta muistahan ajaan kun olivat ite etunenääs saahille rääkymäs-sitä saa mitä tilaajaa.
Kuusikymmeenluvuul pitivät samat sotainivaliitejä ja veteraaneja rikoollisina kun menivät hyvät naapuruus suhteet pilaamahan jotta soon huono hoomma nämä uussuomalaaset,ei tehtääs työtä vaan rilluuttaas ja maatais vain.
Ulos sellaaset maasta.
Ei niitä voi karkottaa maasta. Suurimmalla osalla on opiskelupaikka suomessa joten ihan pienillä rikkeillä ei heitä voida karkoittaa. Ne on kaikenlisäksi venäjän kansalaisia, joten niitä ei voi tuomita suomalaisessa tuomioistuimessa, et sillee, hyvä homma tää suomen laki
Kyllä he Suomen lain alaisia ovat ja jos rikok-
sia tekevät niin ilmoitus poliisille ja tuomiolle. Tietysti jos nämä ovatkin diplomaat-
teja, niin heitä ei voi Suomessa tuomita. Korva-
ukset diplomaattikin joutuu maksamaan.