Mistä Rottweilerille Panta?

apuwa11

Elikkäs mistä löytäisi järeän pannan rotikalle? Mieluiten mahdollisimman massiivinen?

6

394

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pätevä

      Kaupasta niitä saa.

    • Hyvä ostaa panta mikä kestää, niin kun tuossa alempaakin kerrottiin kaupoista niitä saa.
      En jaksa etsi mutta tuollla oli erääsä kaupassa myynnissä hirvennahasta niittipanta löydät itsekkin varmasti netistä.

      Mutta toinen vaihtoehto teetättä panta, niin saat ainakin yksilöllisen kaulapannan.

      Itsellä on biisoninnahasta leveä niittipanta mikä on kolmella eri koiralla ollut käytössä, eikä ole miksikään mennyt, ainaoastaan täytyy aika ajoin rasvailla pantaa.

    • ihan tavan pantoja pitänyt ja kaupoista saa.

      Jos järeämmän pannan haluat niin netistä tai sit ite ostanut pantoja Venäjältä, siellä ainakin löytyy valikoimaa ja edullisesti

    • Rob Halforld

      Omasta mielestä rotikalle sopii nahkainen tai sitten teräspanta. Ison niitti pannan ostin ja ei sovi todellakaan niin hyvin kuin esim. Amstaffille.. noh makuasioita ja kaupasta niitä saa.

      mutta niitit jäi tähän yhteen pantaan!"

    • ei kaupasta saa sama

      Itse etsin pitkään nahkapantoja joissa vaihtoehtona normaali ja myös kiristävä mahdollisuus. Edelliset pannat ostin aikoja sitten koiranäyttelystä olivat erään satulamestarin tekemiä. Sain samanlaiset mittojen mukaan tehtynä Artun Koirtavikkeelta. Toiveiden mukaiset olivat ja toimitus oli nopeaa. Hintakaan ei hirvitä. Googleta niin löydät.

    • pannoista

      Nahkapantoja löytyy netistä ja kaikenlaisia ainakin tuommoselta sivulta ku mypet.fi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Realistisesti

      Miten toivoisit, että asiat etenisivät hänen kanssaan? Kuka tekisi mitä?
      Ikävä
      119
      1158
    2. millaiset hiukset

      kaivatullasi on? :)
      Ikävä
      36
      919
    3. Miksi et edistä asiaa...

      Kaivattusi suhteen??
      Ikävä
      58
      870
    4. Minkälaista ajattelisit elämänne olevan

      jos olisit kaivattusi kanssa yhdessä?
      Ikävä
      65
      777
    5. Tää on todella huvittavaa seurata näiden savolaisten

      naapurusten piikittelyä ja vihanpitoa toisilleen netissä. Näyttää siltä, että Mehtoselle alkaa tulla isäukon piirteet e
      Tuusniemi
      39
      717
    6. Sinulle nainen

      Koitan vihdoin jättäytyä täältä pois. Taas koko illan tänne tullut vain jotain pilkkaus viestejä, ei jaksa tuollaista. M
      Ikävä
      80
      716
    7. Kuka mölyapina

      Kuka saatanan vittu naama mölisee sunnuntaiaamuna jolla ei oo edes lauluääntä. Yön kuulunut jonkun ajan mölinää sisälle
      Suomussalmi
      14
      649
    8. Kuhmosta (kyseenalaiseen) kuuluisuuteen

      Naapurikylän, siis Nurmeksen suurin tubettaja on iskenyt naisen Kuhmosta. Kertoo kanavallaan naisen olevan hyvä rakastel
      Kuhmo
      5
      634
    9. Salaattirosvo

      Sinulle tiedoksi joka varastit salaatit viime yönä kasvulootasta,jäit riistakameraan🤣🤣🤣. Tulehan selvittelemään asia
      Suomussalmi
      23
      610
    10. rattijuoppoja

      tavattu taas Haapavedellä, hyvä että poliisi on valppaana
      Haapavesi
      17
      593
    Aihe