Kaikki ei kiillä,mikä on kultaa!!

Miksi me emme osaa arvostaa sitä,mitä meillä on? Haalimme ympärillemme kaikenlaista sellaista,mitä emme tarvitse. Onnen tunne tulee hyvin pienistä asioista,kun vain maltamme pysähtyä huomaamaan ne. Itse opettelen joka päivä tätä asiaa.Ei oo helppoo!!
1300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos haluat pästä liioista rojuista eroon ja oppia niitä karttamaan, niin muuta kämppääsi. Vähintään 10 v välein. Alat aika pian ymmärtää, että mitä vähemmän rojua, sen parempi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mimmer0inen kirjoitti:

Miksi me emme osaa arvostaa sitä,mitä meillä on? Haalimme ympärillemme kaikenlaista sellaista,mitä emme tarvitse. Onnen tunne tulee hyvin pienistä asioista,kun vain maltamme pysähtyä huomaamaan ne. Itse opettelen joka päivä tätä asiaa.Ei oo helppoo!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu