Onko lisämuistin asennus hyvä idea neljä vuotta vanhaan koneeseen, jossa on nykyisellään 64Mt Ram muistia? Paljonko maksaa 256Mt muisti keskimäärin ja onko asennus vaikeaa? Käyttiksenä on Windows 98. Rahatilanteesta johtuen en haluaisi hankkia kokonaan uutta konetta.
koneen päivitys
sam
2216
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
http://www.atk-verkkokauppa.com/store/template.php?sivu=komponentit&tuote=muistit
>Onko lisämuistin asennus hyvä idea neljä vuotta vanhaan koneeseen, jossa on nykyisellään 64Mt Ram muistia? Paljonko maksaa 256Mt muisti keskimäärin ja onko asennus vaikeaa?<
-On hyvä idea ja muistikortin asentaminen on helppo homma nostat vain vanhan muistikortin pois ja laitat uuden tilalle tai uuden sen vierelle lisäksi, ota ehdottomasti vanha muistikortti malliksi kun menet uutta ostamaan jotta saan varmasti oikean tyyppisen uuden muistikortin.
Täällä hintoja
http://www.mbnet.fi/hintaseuranta/alueet.asp?suba=93