Kuntalaiset, mielipiteitä mitä paranettavaa oli Hyrynsalmen imagon ja veronmaksajien etua ajatellen tehtävissä ja jos liitoksia ajatellaan niin mitä pitää säilyttää ja mistä luopua pitää jos jotain asioita tai toimintoja yhdistetään ?
Kuntalaiset, mieli piteitä mitä paranettavaa oli
valtuutettu kyselee
23379
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Olisi parempi jos pysyisit pois täältä!
Just näin! Haista sinä esa iso fittu!
Toivottavasti rehtori Pulliainen tajuaa häipyä!
Onko valtuustossa istuessa ajatukset harhailleet jossain muualla,jos valtuutettu ei tajua mitä pitäisi tehdä kunnan imago- tai kuntaliitosasiassa.Peiliin vilkaisu on parasta lääkettä.
Ainakaan kunnan nimen loppuosassta ei kannata luopuo
Mitenpä sitä mittään oikeaa asiata hoitaa tämä valtuutettu, kun kaikki aika mennee homostelu hommiista huuteluun. Kun senkin tarmon oisi suunnannu järkeviin asioihin van ku ei. Hiiteen joutaa tuommonen.
Oikea valtuutettu kyselisi teitysti nimellään, miksi sinä et?
Poliisi valtuutettu se on, joka kselee
Kyllä se on tämä kirjoitustaidoton homo persu lumenpudottelija joka yrittää.
Keppainen täällä kyselee
Onneksi akkas älys lähteä. Ukko viihtyy liikaa mulukku suussa niin ei siitä parisuhteesta tule mitään. Ja tuo terrorisointi. Tzot tzot tzot! Oleppas EH ihmisiksi nyt.
Valtuustossa ei ole ketään Keppaista...
TAPANI JA MATTI KEMMPAINEN AINAKIN ON
Ei ole Tapani tai Matti KEMMPAISTA!
Hyrynsalmen imagon ja veronmaksajien edun vuoksi olisi hyvä luopua muutamasta valtuuston jäsenestä.
Eipä ole mieli piteitä. Aprikoin millainen pide tuo mieli pide on. pidetäänkö siinä mahdollisesti mieliä vai onko se mieleinen pide?
Ei tarvitse ihmetellä, jos kunnalla menee huonosti! Valtuutettu kyselijä ei osaa edes kirjoittaa! Taitaa todellakin olla persu Esa asialla, ruskean reijän ritari...
Ensinnäkin Kunnan pitäisi lopettaa ihmisten syrjiminen ja antaa asunto niille jotka sitä tarvii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ylpeys käy lankeemuksen edellä!
Eikö, hyvänenaika hyryllä ole halpoja asuntoja ihan riittämiin? Asunnottomia en ole raitilla nähnyt. Toista se oli ennen, kun aseman seudulla asui kaksi miestä kyljelleen käännetyssä vedenkuljetuslaatikossa, jonka tilavuus lienee ollut parin kuution luokka. Mutta kuka muistaa miesten nimet?
Kuulemma kunnan asuntoihin ei saa tulla jos on Iän vanha maksuhäiriömerkintä ja maksukykyinen nyt.Eikö se täytä syrjinnän merkit?Onhan vapailla markkinoilla asuntoja mutta huonoja sijainniltaan tai muuten mätiä.
Asumaan teidän kuntaan muualta maasta on vaikea siis päästä.
Toinen oli Nurmelan Anttooni, mutta toinen on lipsunna mielestä
Emil Sirkiä !!!!
Oliko ne kulukumiehiä,joita ennen vanhaan kierteli paekkakunnaltta toeselle.Illotiini ja tenu sekä kilju oli ollut janojuomana.