Onko minulla oikeus saada tietooni päiväkodin työntekijän yhteystiedot? Ao.henkilö on ottanut kantaa lapseeni työnsä ulkopuolella. Ei hoida lastani tarhassa.
työntekijän henkilöllisyys
12
714
Vastaukset
- Hele
Voit soittaa päiväkodin johtajalle ja kertoa asiasta hänelle. Työntekijä on rikkonut vaitiolovelvollisuutta.
- päiväkotilainen
Juuri näin kuin edellinen sanoi, mutta työntekijän tietoja kuten henkilökohtaista puhelinnumeroa tai osoitetta et ainakaan virallista tietä saa. Ne eivät kuulu asiakasperheille, vaikka työntekijä tekisi mitä. Esimieheen yhteys ja selvitätte mitä on tapahtunut.
- pphska
Soita nimen perusteella 020202.
Kaikilla ihmisillä ei ole salaista numeroa. - Työsuojelutoimija
En kehottaisi soittamaan. Päiväkodin henkilökuntaa kuten uitakin työntekijöitä suojaa työturvallisuuslaki. Johon kuuluu ettei työtekijää sa yksityishenkilönä häiritä/ahdistella työajanulkopuolella.
Työasiat hoidetaan työnantajan kanssa. - SoMeTwitter
No hui. Ompa kamalaa. Mitä sanoi, että teillä on nätti lapsi?
Vanhemmat jakaa lasten kuvia jokaisessa SoMessa, altistaa pedofiileille. Sitten tällaisesta vedetään herne nenään. Nurinkurista. - äippä 81
Ei sinulla ole oikeutta saada henkilön yksityistietoja. Mutta ota yhteyttä hänen esimieheensä. Jos pystyt todistamaan asian varmaksi. Ei kannata lähteä räpiköimään vastavirtaan jos ei ole todisteita. Voi muuten käydä niin että jodut itse vaikeuksiin.
- .-.
Ei ole oikeutta. Päiväkodin henkilökunnan henkilökohtaisia yhteystietoja yms. ei ikinä, missään tapauksessa luovuteta ulkopuolisille, esim. vanhemmille.
En myöskään suosittele soittelemaan numerotiedusteluun tms. sillä tosiaan pahimmassa tapauksessa saat itse syytteet häirinnästä tms.
Millä tavalla ko. henkilö on työnsä ulkopuolella ottanut kantaa lapseesi? Oletko varma että kannanotolle on ollut pohjaa siitä mitä hän on nähnyt/kuullut/havainnoinut töissä vai mitä hän esim. ko tilanteessa on havainnoinut? Veteen piirrettyjä viivoja.... - Aaaapeee
Ei ole rikkonut mitään. Tullut puheeksi vain enkä saa muuten yhteyttä kun en tiedä nimeä yms
- jaapajaa
Tullut puheeksi kenen kanssa?
Sanoit, että hoitaja ei hoida lastasi. Tarkoititko, että lapsi ei ole kyseisen hoitajan ryhmässä? Millä tavalla hän on ottanut kantaa lapseesi työnsä ulkopuolella?
Nyt tuntuu kyllä siltä, että olet aivan liian yliherkkä lapsesi suhteen ja suurentelet asioita.
Jos tiedät missä tuo hoitaja on töissä niin sinun tarvitsee vain ottaa yhteyttä hänen esimieheensä. Siis jos siihen on aihetta. - pjaptjhpj
jaapajaa kirjoitti:
Tullut puheeksi kenen kanssa?
Sanoit, että hoitaja ei hoida lastasi. Tarkoititko, että lapsi ei ole kyseisen hoitajan ryhmässä? Millä tavalla hän on ottanut kantaa lapseesi työnsä ulkopuolella?
Nyt tuntuu kyllä siltä, että olet aivan liian yliherkkä lapsesi suhteen ja suurentelet asioita.
Jos tiedät missä tuo hoitaja on töissä niin sinun tarvitsee vain ottaa yhteyttä hänen esimieheensä. Siis jos siihen on aihetta.haluan henkilön yhteystiedot, ei muuta. asiaa työn ulkopuolella.
herkkää!? höpö höpö - Skolessa duunissa Qq
pjaptjhpj kirjoitti:
haluan henkilön yhteystiedot, ei muuta. asiaa työn ulkopuolella.
herkkää!? höpö höpöTietenkään sinulla ei ole oikeutta häiritä päiväkodin työntekijää työn ulkopuolella. Ota yhteyttä hänen esimieheensä, jos jotain huomautettavaa on. Tekstisi on ihmeellistä höpölöpöä. Mitähän oikeasti on tapahtunut, vai onko mitään?
- Face to face
pjaptjhpj kirjoitti:
haluan henkilön yhteystiedot, ei muuta. asiaa työn ulkopuolella.
herkkää!? höpö höpö"Onko minulla oikeus saada tietooni päiväkodin työntekijän yhteystiedot? Ao.henkilö on ottanut kantaa lapseeni työnsä ulkopuolella. Ei hoida lastani tarhassa".
Ensin kirjoitat näin ja sitten alat vetäytyä. Mitään ei siis ole tapahtunut, laiminlyöntejä tai vaitiolon rikkomista. Jos sinulla on hänelle of the record-asiaa, niin nykäse nähdessäsi hihasta ja sano asiasi silloin. Päiväkodilta et saa saada henkilökunnan tietoja. Ja kun hän kerran on lapsesi päiväkodissa töissä, niin hänhän on helposti tavoitettavissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837111Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv173477Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400