Ei aukee WinZip

Mikä on vikana kun en saa kopiotua tiedostoa(Zippi) auki. Käytän WinZip-ohjelmaa ja siitä Extract-nappulaa eli tässä tapauksessa CD:n kaikki kappaleet pitäisi tulla näkyviin ja siitä tehdä kopion ,mutta nyt ei vaan millään levylista aukea ja en voi polttaa imuroitua CD:tä levylle.?
1130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos pakattu tiedosto on viottunut niin se ei aukea normaalikonstein. Voisit kokeilla esim. UltimateZip ohjelmaa, siinä on toiminto jolla voi yrittää korjata paketin. Niitä on olemassa kyllä muitakin ohjelmia korjauksiin mutten tähän hätään muista. UltimateZip:n voi ladata: http://www.ultimatezip.com/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Zippi kirjoitti:

Mikä on vikana kun en saa kopiotua tiedostoa(Zippi) auki. Käytän WinZip-ohjelmaa ja siitä Extract-nappulaa eli tässä tapauksessa CD:n kaikki kappaleet pitäisi tulla näkyviin ja siitä tehdä kopion ,mutta nyt ei vaan millään levylista aukea ja en voi polttaa imuroitua CD:tä levylle.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu