Tilasin netistä tehoakun S3:een. Otsikon mukainen 4500 mAh jööti. Nyt on jännä nähdä kun eka lataus purku on takana miten kauan normikäytöllä akku kestää.
4500 mAh akku
Tehoakku
71346
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Todennäköisesti kestää paljon pidempään kuin alkuperäinen akku. Toki riippuu sen laadusta.
Ite tilasin myös ace2:een. 11ekee posteineen, kiinan akku. 4000mah. Reilun viikon kestää mun käytössä. Tosin "sisäänajo" vielä menossa. Eli, kolme kertaa täysin tyhjäksi, ja sit lataus täyteen. Mut hyvältä vaikuttaa.
Mulla oli 14,90
http://ostanetista.net/samsung-galaxy-s3-i9300-4300mah-tehoakku-takakuori
Hyvä akku mutta nämä ovat kaikista parhaimpia ja suurimpi tehoakkuja mitä galaxy- note malleille saa!
http://www.amazon.com/warranty-ZeroLemon-Extended-Protection-Compatible/dp/B00AKZWGAC
7000 mAh! Omassa käytössä saattais kestää helposti yli viikon! :D
Toi kävis myös S3:een.. :D
Itselläni on 4000 mAh erillinen akku jolla voin ladata S3 mallin aina tarvittaessa. Tämä on riittänyt tähänasti.
Mulla 70 aph akku. Tempasin Fordin konehuoneesta. Ja laitoin piuhat luuriin. Akku repussa selässä, katotaa ny kui virta riittää.