Toyota on tehnyt historiaa. Toyota on ainut merkki mailmassa jonka huonon laadun ja suunnittelun johdosta on kuollut ihmisiä. Tojomiehet, kun hehkutatte sitä corollaanne niin voisitte hetkeksi pysähtyä ja miettiä mitä se tarkoittaa. Toistetaan vielä, ainut merkki jonka suunnittelun ja vikojen pimittelyn tuloksena on kuollut.
Aikamoinen meriitti, eikö?
Tätä ei muuten kerrota Toyota Plus lehdessä eikä markkinointi esitteessä.
http://www.taloussanomat.fi/autot/2013/10/30/toyotalle-tappio-itsestaan-kiihtyvien-autojen-jutussa/201315129/304
Aikamoinen meriitti, eikö?
Tätä ei muuten kerrota Toyota Plus lehdessä eikä markkinointi esitteessä.
http://www.taloussanomat.fi/autot/2013/10/30/toyotalle-tappio-itsestaan-kiihtyvien-autojen-jutussa/201315129/304
Vastaukset 19
Vanhimmat
Se ei tälläinen räksätyksistä jankkaaminen tee hyvää nyt Toyota on monissa testeissä todettu laadukkaimmaksi joten tuollainen ei sumenna kirkkainta kupolia. sodissa ja luonnonkatsastrooffeissa kuolee jatkuvasti ihmisiä niin mikä se pistää tästä muistuttamaan räksätyksiä on toisinaan. Toyota on ikuinen jos noudattaa antamiani ohjeita heti uutena öljynvaihto työstöroskien poistamiseksi ja siitä 10000 välein ja normaalit huollot aina 4 minuutin. Käyttö ennen lähtöä ja jälkijäähyttely kovan ajon jälkeen.
Toyota on todettu vertailuissa kilpailijoitaan kehnoimman ja kestotestissä ruostuvaksi nopeitten.
Tässä toyouskovaisten asiassa on ilmeisesti kysymys luetun ymmärtämisen puutteesta.
Miten joku haluaa ostaa tällä maineella tojoa
Tojouskovaiset elävät kuplassa - vähän kuten vihervasurit Helsingissä.
Valitettavasti tälläkin palstalla käy paljon ihmisiä, jotka vaan yksinkertaisesti eivät ymmärrä Toyotan ylivoimaisuutta. Se on sääli se.
Kuinka sellaista voi ymmärtää, jota ei ole edes olemassa.
Johan se YLIVOIMAISUUS tuli aloituksessa mainittua , ala-arvoinen laatu ja suunnittelu.
Aika paha toitsulle laajempaan levitykseen.
Jenkkilässä ollaan kovia käräjöimään. Naurattaa jotenkin tuo asia että kiihdyttää itsestään vauhtia. Eikö Jenkkilään vietävissä malleissa ole jarruja tai kytkintä tai ohjauspyörää? Jenkit voi rinnastaa täysin kehitysmaaksi. Lapsikuolleisuuskin suurempi kuin Afrikan maissa.
Ei Afrikan lapsikuolleisuus muuta asiaa paremmaksi. Etkö parempaan pysty.
http://www.automechanicschools.net/blog/top-10-most-infamous-car-recalls-ever/
(Kymmenen pahamaineisinta takaisinkutsua kautta aikojen).
Jenkkiautot ja toyota.
Niitä kannattaa välttää.
Kun TT tuli markkinoille kuoli pelkästään Saksassa melkoinen joukko ihmisiä auton karattua moottoritiellä kuljettajan hallinnasta. Seurauksena Audi joutui asentamaan kaikkiin autoihin ESP-ajonhallinnan ja pienen takaspoilerin. Aika paha suunnitteluvirhe ja merkki saksalaisten tyypillisestä testaamisen puutteesta. Tuossa tapauksessa asiakas testasi auton ominaisuudet hengellään. Loukkaantuneita oli tietysti satoja ja auton maine meni kerralla. Toyotalla ei tällaista törkeää välinpitämättömyyttä ole tapahtunut koskaan. Muistellaan vielä lisää, tällä kertaa vaikka sitä ettei Audin jarrutuksessa tapahtunutkaan sateella ensimmäisellä yrityksellä mitään. Jatketaan Mersulla ja vaikka Elch-testillä jossa Mersun A-klasse kaatui väistötestissä Ruotsissa. Väistötesti tunnetaan Saksassa yhä Elch-testin nimellä. Myös Smart sai kuuluisuutta kiepahtaessaan herkästi liukkaalla peräluukkunsa varaan keula kohti taivasta.
Onks nää kaikki muka totta. Löytyykö netistä tietoja näistä.
Ei ole totta. Tero tuolla edellä levittää disinformaatiota.
Kaikki tuo on totte. Minä olin jo unohtanut. Onneksi Toyota-nero muistaa.
Tojo-Hönö muistelee omia kirjoitelmiaan, jotka eivät alun perinkään olleet totta. Ei asia todeksi muutu kovalla jankkaamisella, vaikka niin joku Tojo-palstalla kuvitteleekin.
Skodakuskit vaan kärvistelee. Kyllä tojota on ihan hyvä auto.
Vasuri-skodistit rähmällään rämekärrynsä kanssa.