mitä mieltä

olette?

mitä mieltä olette siitä jos koirakko lähtee mukaanne hetkeksi kävelemään? sillä vaan mietin kun omakoirani on pelkoagressiivinen ja on taappamislinjalla aina kun koira tulee vastaan, mutta tiedän, että pystyy leikkimään ongelmitta tuntemattomien koirien kanssa kun on rauhoittunut.

Ohitus tilanteet vaan menevät niin nopeasti, ettei siinä koira kerkeä rauhoittua..

Eli.. Kävelisi vastaantulevan matkassa sen aikaa kun koira huomaa, ettei mitään pahaa tapahdu ja rentoutuu.

3

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mennäänvaan

      hyvä idea.

    • Kunhan et

      vaan kysymättä ensin kenenkään matkaan liity. Kyllä meidänkin matkaan voisi ehkä liittyä jos annan luvan. Ilman lupaa seuraamisen kokisin ahdisteluksi.

    • Ja meidän matkaan pääsee kun kysyy. Eikä vie meiltä paljoa aikaa,jos kävelemme pari kertaa ohi harjotuksena.

      Tuo laumauttaminen, yhdessä kävely, rentouttaa ja auttaa monesti, on ne koirat sitten arkoja tai agressiivisia. Se on paljon luonnollisempaa kuin työntää kaksi vierasta koiraa nenäkkäin ja "katsotaan miten ne reagoi..."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      218
      4972
    2. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      189
      2693
    3. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      67
      1572
    4. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      52
      1400
    5. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      9
      1272
    6. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      99
      1268
    7. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      132
      1237
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      109
      1174
    9. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      151
      1166
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      79
      1155
    Aihe