Kajaanin jalkapallon koalitio

Kaikki seurat potkimaan palloa samaan suuntaan ja seuran nimeksi Jormuan Tarmo.
282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Isä pelasi JoTa:ssa(=Jormuan Tarmo) piirisarjaa 1950-luvulla. Ahlsten oli valmentajana. 1980-luvulla Tarmo otteli Teppanan kentällä mm. MaiVoa ja KaPePoa vastaan.

Vapaasti potkimaan.

Äänestä

Eikun lisää jalkapallojoukuueita kajaaniin.
Monikan pallo, Satumaantien jalkkisklubi, Oksatien raitapaidat

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jorma jormualta kirjoitti:

Kaikki seurat potkimaan palloa samaan suuntaan ja seuran nimeksi Jormuan Tarmo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu