Selaimista

Miten on näiden selainten turvallisuuden kanssa?

http://www.digitoday.fi/showPage.php?page_id=14&news_id=34887
3245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vaihda kuin romaani hevosta aikoinaan.

Jos taas sattuu olemaan IE-fani niin paikkaa, parsi ja paikkaa...

Äänestä

se taitaa olla niin, ettei näissä koneissa/ ohjelmissa täysin varmaa eikä turvallista ole olemassakaan. Jos turvallista tietotekniikkaa haluaa on parasta haudata koko keksintö vähintään metrin syvään monttuun, tosin onhan niitä matoja sielläkin.

Äänestä

lopussa lukee.. Uusimmat versiot paikattu..

Eihän nuo isoja ole ladata. 4Mt menee vaikka perusmodeemilla..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Siiri kirjoitti:

Miten on näiden selainten turvallisuuden kanssa?

http://www.digitoday.fi/showPage.php?page_id=14&news_id=34887

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu