Detur ei lapsille

Isä

Ostimme deturilta äkkilähdön. 2 2 perhe.

Perillä detur alkoi meitä kiristämään, että te olette ostaneet pelkät lennot.

Näytin heidän nettisivuilta, että olimme ostaneet pakettimatkan johon kuului hotelli lento. Silti kuulemma deturin johto määräsi "kiristysmaksun" maksettavaksi.

No, ei auttanut kuin turkissa maksaa Deturille käteisellä(oli pakko, muuten..??) lisämaksu. Hei suomeen päästyämme teimme reklamaation, tosin huomataksemme että detur oli muuttanut nettisivujaan!!

Onneksi olin tulostanut aikaisemman deturin nettisivun, joten rikos tuli ilmi. Detur ei tosin turkkilaiseen tyyliisä myönnä rikosta, vaikka meillä on selvät todisteet. Muslimijohtohan EI VOI rikosta myöntää(joutuvat kuulemma turkissa oikeasti vastuuseen), olisi pitänyt edetä oikeuslaitoksen kautta(mutta ei siihen rulianssiin suomessa(ex oikeusvaltio) voi lähteä muutaman tuhannen euron takia).

VAROKAA!! Tosin vain 10% deturin asiakkaista joutuu huijauksen kohteeksi, eli ei suuri riski.


Detur on kuulemma muutenkin kohdellut varsinkin lapsiperheitä kovalla kädellä, esim siirtänyt koneessa varatulta etupenkiltä takariviin, kun on joku deturin johtaja halunnut oikoa jalkojaan. Pitäneekö paikkaansa?

No, oppaat on kivoja:) ja matka voi onnistuakkin?!

6

362

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mustaa valkoisella

      Etkö saanut lentolippua/varausvahvistusta, ennen matkalle lähtöä?

    • laita korkki kiinni

      aloittaja valehtelee, että korvat heiluu..

    • !!!

      Eturivin paikat on aika usein myös EXIT-paikkoja, jotenka niihin ei lapset pääse, sillä EXIT-paikoilla istuvan tulee olla kyvykäs auttamaan muita matkustajia tarvittaessa... Eli silloin on kyllä lentokoneyhtiön sivustossa virhe, kun on antanut varata lapsellekin paikan eturivistä. Meinaan yritin viime kesänä varata, muttei antanut...

      Muista asioista en osaa sanoa...

    • laita korkki kiinni

      Äkkilähdöissä ei ole mahdollista varata tiettyä paikka koneesta!!

      aloittaja valehtelee, että korvat heiluu..

      • siilo1

        Eihän deturin käyttämiin konisiin voi varata paikkoja etukäteen .Paitsi jos olet kentällä tarpeeksi ajoissa silloin on mahdollisuus sada ko paikat koskee turkkilaisia koneita.


    • eli yksi ja sama

      Olen samaa mieltä. Aloittaja on parjausketjujen ykkönen, eli verkkopalvelun pihlaja amalien juuli

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      258
      3841
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      137
      2768
    3. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      16
      2252
    4. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      363
      2011
    5. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      228
      1944
    6. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      57
      1528
    7. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      49
      1456
    8. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      77
      1193
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      103
      1187
    10. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      111
      1170
    Aihe