Ostimme deturilta äkkilähdön. 2 2 perhe.
Perillä detur alkoi meitä kiristämään, että te olette ostaneet pelkät lennot.
Näytin heidän nettisivuilta, että olimme ostaneet pakettimatkan johon kuului hotelli lento. Silti kuulemma deturin johto määräsi "kiristysmaksun" maksettavaksi.
No, ei auttanut kuin turkissa maksaa Deturille käteisellä(oli pakko, muuten..??) lisämaksu. Hei suomeen päästyämme teimme reklamaation, tosin huomataksemme että detur oli muuttanut nettisivujaan!!
Onneksi olin tulostanut aikaisemman deturin nettisivun, joten rikos tuli ilmi. Detur ei tosin turkkilaiseen tyyliisä myönnä rikosta, vaikka meillä on selvät todisteet. Muslimijohtohan EI VOI rikosta myöntää(joutuvat kuulemma turkissa oikeasti vastuuseen), olisi pitänyt edetä oikeuslaitoksen kautta(mutta ei siihen rulianssiin suomessa(ex oikeusvaltio) voi lähteä muutaman tuhannen euron takia).
VAROKAA!! Tosin vain 10% deturin asiakkaista joutuu huijauksen kohteeksi, eli ei suuri riski.
Detur on kuulemma muutenkin kohdellut varsinkin lapsiperheitä kovalla kädellä, esim siirtänyt koneessa varatulta etupenkiltä takariviin, kun on joku deturin johtaja halunnut oikoa jalkojaan. Pitäneekö paikkaansa?
No, oppaat on kivoja:) ja matka voi onnistuakkin?!
Detur ei lapsille
6
362
Vastaukset
- mustaa valkoisella
Etkö saanut lentolippua/varausvahvistusta, ennen matkalle lähtöä?
- laita korkki kiinni
aloittaja valehtelee, että korvat heiluu..
- !!!
Eturivin paikat on aika usein myös EXIT-paikkoja, jotenka niihin ei lapset pääse, sillä EXIT-paikoilla istuvan tulee olla kyvykäs auttamaan muita matkustajia tarvittaessa... Eli silloin on kyllä lentokoneyhtiön sivustossa virhe, kun on antanut varata lapsellekin paikan eturivistä. Meinaan yritin viime kesänä varata, muttei antanut...
Muista asioista en osaa sanoa... - laita korkki kiinni
Äkkilähdöissä ei ole mahdollista varata tiettyä paikka koneesta!!
aloittaja valehtelee, että korvat heiluu..- siilo1
Eihän deturin käyttämiin konisiin voi varata paikkoja etukäteen .Paitsi jos olet kentällä tarpeeksi ajoissa silloin on mahdollisuus sada ko paikat koskee turkkilaisia koneita.
- eli yksi ja sama
Olen samaa mieltä. Aloittaja on parjausketjujen ykkönen, eli verkkopalvelun pihlaja amalien juuli
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2583841
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,1372768Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta162252Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3632011Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää2281944- 571528
Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita491456Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan771193- 1031187
- 1111170