Hyvän katteen näyttää tehneen. On se vaan niin., että uusi jätehuolto laki mahdollistaa rahastamisen ympäristön nimissä. Eikun pörssiin vaan Sammakkokangas p...kele.
Sammakkokangas Oy
17
1115
Vastaukset
- fvbpiydd
Siis minlä? Katteen vai tuloksen, nettotuloksen? Vai minkä. Tuo on suojattua monopolibusnesta.
- jussi9
Hyvä että edes jollain menee hyvin! hinnat on suht edulliset ja henkilökunta osaa asiansa! kaikestahan aina voi valittaa, mutta itse olen ainakin tyytyväinen että joku hoitaa tuotakin hommaa!
- möhkö
Ei ole ollut valittamista. Jätehuolto on nykyään sellaista hommaa, että sitä säädellään kaikenlaisilla laeilla ja vaatii siksi osaamista sekin.
Jos joku hakee minulta roskat ilman ,että tarvitsee nähdä asian vuoksi vaivaa, olen tyytyväinen.
- Anonyymi
Kun ei ole roska säiliötä tyhjästä otetaan rahat.Ihmeellistä.Taitaa olla vihrpiipäertjien juttu???
- Anonyymi
Oon ei joosta maksanut kolme vuotta.
- Anonyymi
Olen paluu muuttaja ,tuli lähtö pois Viitasaarella.
- Anonyymi
Ja oon sitä mieltä yritys tuet pois kokonaan.
- Anonyymi
Roska tehtailijat on ihmeissään kohta ???
- Anonyymi
Kopio muitten asiakirjoista ja laitettu täytäntöön.
- Anonyymi
Mitähän verottaja ajattelee kun jätefirma ottaa ilmaista rahaa.
- Anonyymi
Taajama alueen ulko puolella on toinenasia.Kun tännei ei talvella pääse.Ja jos asuu kaupungissa jo ei voi polttaa roskia.se aivan eri asia.Kysyn nyt kuka lähtee viemään yli 20km.än päähän roskia oma kustannuksella edestakainen matka 41km,Haloo.
- Anonyymi
Hevosella iso pää, mutta ihmisellä pienet aivot.
- Anonyymi
Viitasaarella on klopaalisaatio noussut päähän.keput .kokoomus.vihreet.persukset.
- Anonyymi
Joukko kanne Sammakko kangasta vastaan kysyin oikeus oppineelta.
- Anonyymi
Ja eläkeläinen puoleen hintaan laskutus.Kun. ei syö niinkuin perheelliset .kun ei roskaa tule pieni eläke.
- Anonyymi
Tampereella on pienemmät hinnat.verratuna sammakkokankaaseen
- Anonyymi
Kyllä se voittoa tekee .Mutta ei rehellisesti ,Juntit on junteja Savon vevikauloja ,mutta se jätekeskus on lähellä järvivesistöä Saarijärvellä.???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1825117Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813656Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers73375SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun343093SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt612977SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412316Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1042266Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292127Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan752105Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922059