...lähteekö yhä hotelli Presidentin edestä...? ..mistä muualta..? ..rautatietorilta..? ..mihkä aikaan..? ...onko joku selvillä kuinka plajon on hinta..?
..thanks..
..thanks..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Presidentin edestä lähtee ja tennispalatsin takaa ja niiden välissä olevalta sivukadulta,lähtevät kello 11 ja myös kello 14 tai 15,en muista tarkalleen,hinta suunnilleen 25 euroa
Lähtevätkö Petroskoin marsut samasta paikasta. Mihin aikoihin?
Tarkoittaako "epävirallinen" sellaista, jolla ei ole oikeaa liikennöimislupaa Suomessa?
Kaipa näillä suomalaisilla bussifirmoilla on kuitenkin lupa liikennöidä matkustajaliikenteessä? Monet ajavat monilta paikkakunnilta Pietariin ja takaisin muutaman kerran viikossa. Ainakin Moilasen bussi tuo ja vie.
Ajellaan myös Petroskoihin ja takaisin.
Haloo!
Kulkeeko "marsuja" edelleen Helsingistä Petroskoihin? Mistä ja mihin aikoihin?
Pikkubusseja Petroskoihin lähti ennen aamuseitsemältä rautatieaseman läheltä Holiday Inn-hotellin takaa mutta nyt talvella voi olla taukoa
Bussit lähtevät Eteläiseltä Rautatiekadulta Autotalon ja hotelli Presidentin väliseltä osuudelta. Usein ne ovat parkissa nimenomaan Autotalon takana olevalla parkkipaikalla. Tavallisimmat lähtöajat ovat klo 11, 15 ja 20. Noihin aikoihin Pietariin pitäisi päästä n. 1000 ruplalla (25 eurolla).
http://www.pietariopas.fi/venalaisella-bussilla-pietariin
Ja ihan viralliset ja turvalliset ja vakuutetut linja-autot kulkee myös.
http://www.savonlinja.fi/linjaliikenne/hkipietari.html