Levi/Ruka marraskuussa?

iewa

Levillä ja Rukalla näkyy olevan muutamia rinteitä jo auki nyt marraskuussa, onko kukaan käynyt siellä laskemassa, liekkö hirveät jonot kun niin vähän rinteitä vai hiljaista kun kausi vasta alussa? Ylläs on vielä kiinni ja Pyhällä joku puolikas rinne.

Olisi kiva kuulla kokemuksia, miten marraskuussa tai itsenäisyyspäivän aikoihin keskuksissa laskut sujuvat..

2

2585

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Skisis

      7 laskupäivää takana Rukalla, ei pahoja jonoja, avoinna olevat rinteet enimmäkseen ok-kunnossa. Paljon treenaavia junnuja, sekä venäläisiä että suomalaisia. Itsenäisyyspäivän aikaan Rukalla yleensä jo laskee varsin hyvin, toki silloin on enemmän porukkaakin. Pyhällähän nyt viikonlopuksi avataan Polar ja Palander koko pituudelta, sielläkin tosin saattaa treeniporukoita olla (ei ole tullut katsottua heidän ratavarauskalenteriaan).

    • Lapin äijä 46

      Näistä kahdesta Ruka vie voiton, yleensä marraskuussa kymmenkunta rinnettä auki ja kaikki rinteet valaistu. Ei yleenä pahemmin jonoja, mutta jostain syystä jotkut tuolihissit saattavat olla viikolla kiinni. On ilmeisesti halvempaa pyörittää ankkuria. Eli alkutalvesta Rukalle, keväällä sitten Leville/Ylläkselle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3683
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2354
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1935
    4. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      19
      1679
    5. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1659
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1578
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1437
    8. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      84
      1398
    9. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      22
      1379
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      89
      1272
    Aihe