Olen muutaman kaverin kans miettinyt Saunalahden vaihtamista johonkin toiseen liittymään, kun kaililla saunalahteen liittyminen nosti puhelinlaskua rajusti!
Mitä suosittelette?
Mihin Saunalahti kannattaa vaihtaa?
4
290
Vastaukset
- DNAMARKT
Vaihda DNA Äly liittymään:
https://kauppa3.dna.fi/puheliittyma/
****
Jos laskut ahdistaa DNA Prepaid:
****
https://www2.dna.fi/web/yksityisille/puhe/dna-super-prepaid
*****- fdfasdfasfadfadsf
jos asuu vähänkin taajaman ulkopuolella, kannattaa nuo dna:n ähly-liittymät unohtaa suosiolla. olen todennu dna:n verkon suppeaksi, kun autolla ajelen niin radio streamaa nettiradiosta koko ajan. vähän väliä katkeaa dna:n liittymällä, saunalahti elisan verkossa taas toimii katkoitta.
viimeisin niitti oli tuo myrsky. tunnin sähköt pois, niin dna katkesi. elisan ja soneran verkot loistivat koko katkon ajan kääntäen veistä haavassa.
tänään pistin dna:n vaihtoon. en jaksanut enkä viitsinyt elisalle liittymää mennä avaamaan, vaan hain ärrältä microsim-prepaidin.
rajattomalla tiedonsiirron käytöllä ja rajoittamattomalla nopeudella alle 20e/kk.
halpa ja hyvä! ja ennenkaikkea toimii missä vain :D
- Jopo.
Morjesta pöytään.
Samojen ongelmien äärellä täälläkin painitaan, jos vaihtaa niin mihinkä?
Streamradio myös pauhaa kun loikin pitkin maailmaa ja junassa tulee ruutuja ja areenoita väijyttyä eli ilman rajoituksia ja ainakin liittymän rajoitukset tiedossa.
Eli ei mitään "Oho." ilmoituksia ja leikitään tyhmää aspan päässä.
Saunalahdelle on tullut maksullinen asiakaspalvelunumerokin vielä pisteeksi iin päälle.
Onko joku operaattori, missä on oikeasti asiakaspalvelua ja kenties vielä ilmainen asiakaspalvelunumero / toimiva internetin välityksellä toimiva osaava asiakaspalvelu?
Kokemuksia ois hyvä kuulla. - sappis
Eipä Suomessa kauheasti kilpailua enää ole. Joko pysyt saunlahdella/elisalla tai sitten vaihdat telefinlandiaan/soneraan tai dna. Pienet on vaihtoehdot
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849