Taas kolhitaan

Finnairin asiakkaita. En ota kantaa kuka on syyllinen, mutta tulevat lakot pilaa tuhansien lomat.
3224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Syyllisistä riippumatta, lomalennot lennetään.

Äänestä

Mitäs nyt lomista, mutta tärkeät reissut jää tekemättä.
Myös Euroopan reittilennoissa paljon peruutuksia, onneksi ei nyt juuri mitään lentoja ollut varattuna, vasta joulukuussa.

Äänestä

Aikoinaan naurettiin jäänmurtajia. Kesät huililla ja heti kun jäät alkoi kestää niin lakko päälle.
Finnairin touhussa on jotain samaa. Aina sesongin alussa lakonuhka päälle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


epämiellyttävää kirjoitti:

Finnairin asiakkaita. En ota kantaa kuka on syyllinen, mutta tulevat lakot pilaa tuhansien lomat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu