Battlefield 4

bäfän ystävä

CoD fanboyt tulee tykkäämään:
Battlefield 4:n kampanja taitaa olla täynnä bugeja. Olen läpäissyt vasta kolme ensimmäistä tehtävää ja peli on jumittunut jo kahdesti. En nyt tarkoita koko pelin jäätymistä vaan sitä että seuraava checkpoint ei vaan suostu käynnistymään. Rasittavaa kun hard tasolla vääntää ni turhaan joutuu tehtävät uusimaan. Onko muilla samaa tapahtunut.

Moninpelissä ei ongelmia ole ollut. Mitä nyt uusi nappikartta vähän häiritsee. Miksi tulossivu on pitänyt laittaa Start napin taakse. Niin monesti olen pause valikon avannut tuloksien sijaan. Vanhat napit toimi, miksi mmuutettiin. Muuten on vanhaa kunno bäfä toimintaa.

5

289

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pelimies90890890890

      Ei ole vastaavaa bugia kuin tuo siun pelin jumitus, kyseessä ei ole mikään bugi vaan homma johtuu jostain sun tietokoneen jutusta.

      Mulla toiminu ihan hyvin eikä ongelmia ja kyllä ite kun pelasin yksinpelin läpi niin ne chekpointit hyvin toimi mihin saakka pelissä oli päässyy eikä jumittanu.

      Olisi hyvä ollut tietää minkälainen kone sulla on, jos näyttis esim. on ns. hieman vanhempaa tarvaraa niin se voi jo senkin takia heittää jumiin pelin kun ei jaksa pyörittää peliä niin kuin pitäis.

      Tuon nappikartan saa pois, jos nyt tarkoitat sitä mikä siinä ruudun keskiosan alhalla on, sehän on ns. pelaajaa auttava "helppi" jonka saa asetuksista pois, kyllähän ne napit itse tietää kun ne kohdilleen asettaa eikä tarvi tollasta ruudulla olla.

      Mutta joo, ei tuo täydellinen ole ja viilattavaa riittää ja menee vähän aikaa ennekuin peli on sellainen kuin pitääkin mutta onhan tuo jo nyt ihan mukiinmenevä ja pelattu on tullut aika reilustikin kavereiden kanssa.

      Yksin peli oli turhan lyhyt, ei sitä kovin montaa tuntia kerenny pelata kun oli pelattu läpi. Mutta pelin anti onkin enempi multiplayer puolella.

      Toivottavasti sun noi ongelmat selviää:

      - zekkaa rauta puoli, riittääkö vai tarvitko uudempaa näyttistä, mikä prossu ym. näistä selviää se, miten tuo peli pelittää raudan puolesta vai onko mahdollisia ongelmia
      - lataa uudet ajurit koska esim. amd ati:lla on varsin hyvä tämä uusin beta jossa on kaikkea muutakin kivaa, millä säätää ja ottaa vaikka screenshottia jne.
      - ite pelissä kandee säätää huolella itelle sopivaksi, esim. graffaa voi hyvin pudottaa vaikka low asetuksiin ja silti näyttää hyvältä, network smootihing vaikkapa vaan 40% niin toimii paremmin nopeisiin taistelutilanteisiin lähimatkan päähän ja mesh quality tappiin niin piirtää näytössä näyttäen pitkälle eli näkee enempi kun näyttö piirtää kunnolla

      Joo eipä tässä muuta

    • ...

      "En nyt tarkoita koko pelin jäätymistä vaan sitä että seuraava checkpoint ei vaan suostu käynnistymään."

      Tähän on syynä jonkun yksittäisen vihollisen satunnainen jumiutuminen jonnekin nurkkaan kiini. Jos ei tunnu juoni etenevän, niin pitää vain tutkia kaikki nurkat ja piilopaikat ja tappaa viimeinenkin vastustaja, niin peli lähtee taas edistymään.

      • +:sti yllättynyt

        Niin siis pelaan Ps3:lla jossa hektisimmissä kohdissa melkoista hidastumista havaitsin. Itsekin tulin tulokseen että joku vihollinen on jossain jumissa mutta tutkittuani mm. vartin toisen tehtävän lentotukialusta en läytänyt enää yhtään vihulaista. Mutta hei, kiitos kuitenki asiallisista vastauksista. Kuoleva osa näitä keskustelupalstoja.


      • HAHAHHAHHAHHAHHA!!!
        +:sti yllättynyt kirjoitti:

        Niin siis pelaan Ps3:lla jossa hektisimmissä kohdissa melkoista hidastumista havaitsin. Itsekin tulin tulokseen että joku vihollinen on jossain jumissa mutta tutkittuani mm. vartin toisen tehtävän lentotukialusta en läytänyt enää yhtään vihulaista. Mutta hei, kiitos kuitenki asiallisista vastauksista. Kuoleva osa näitä keskustelupalstoja.

        Vejäppäs viddu piähäsi! HAHHAHHAHHAHHAHHAHAHAHAHAHHAHHAHHAHHHEHEHEHEHHEHHEHHEHHEHEHOHOHHOHOHHOHHOHHOHHHAHHAHHAHHAHHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      172
      1186
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      72
      1002
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      86
      820
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      72
      747
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      47
      738
    6. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      79
      661
    7. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      37
      617
    8. Rakastan sua mies joka päivä vähän enemmän

      Ei uskois 😉
      Ikävä
      28
      605
    9. IS Viikonloppu 25.-26.7.2026

      Lähes kymmenen vuotta kestänyt putki täysiin 3.0 ristikoihin on Skytän osalta ilmeisesti nyt ohi. Kollegat ovat arvioin
      Sanaristikot
      67
      601
    10. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      46
      589
    Aihe