Paavo vai Veeti? :)

Hei! Eli hakusessa kolmannelle lapselle nimi.
vanhin lapsi on 3 v, ja toinen 1,5 v.
Vanhin on nimeltään Niklas Perttu Räty, paljastan sukunimen, että saatte auttaa paremmin.
Toinen on Lotta Veera Räty.
Kolmas lapsi on poika ja nimeä mietitään.
Ehdotukset siis ovat :
Paavo Onni Aleksi Räty ja Veeti Onni Elmeri Räty.
Kertokaa mielipiteitä ja uusia ehdotuksia. Apu on tervetullutta ! :)
11241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Paavo on parempi kun Veeti :)

Peetu Onni Aleksi
Jaakko Onni Aleksi
Leevi Onni Elmeri
Pauli Onni Elmeri
Niilo Onni Elias
Kaapo Onni Ilari
Sampo Oiva Verneri

Äänestä

Konsta Onni Aleksi
Tuukka Onni Aleksi
Matias Onni Aleksi
Sauli Onni Aleksi

Tuomas Onni Elmeri
Topias Onni Elmeri
Atte Onni Elmeri
Joonas Onni Elmeri

Äänestä

Paavo Onni Elmeri.

Äänestä

Paavo vanhan ukon nimi, Veeti taas lässyttävän ja älyllisesti vajaan pikkupojan.

Äänestä

Paavo ja Veeti on molemmat hyviä nimiksi. Muuten valitsisin Paavon mutta muuhun perheeseen kävisi paremmin Veeti. Samoin lyhyeen sukunimeen käy pitemmät nimirimpsut myös 3-osaiset mutta koska muilla lapsilla on vain kaksi nimeä laittaisin Veeti/Paavolle vain kaksi nimeä. Mitä jää jäljelle no ainakin

Veeti Armas
Paavo Urmas

Äänestä

Mä myös valitsisin muuten Paavon mutta sisarusten nimiin sopii paremmin Veeti, tässä kuitenkin vielä ehdotuksia Niklaksen ja Lotan veljelle:

Alvar
Linus
Luukas
Rasmus
Lauri
Veikko
Lassi
Antti

Äänestä

Justus
Aatos
Juuso
Teemu
Manu
Eetu
Elias
Reima
Eelis


Veeti käy muiden nimiin paremmin, vaikka nimestä en itse pidäkkään.

Äänestä

Veeti on kuvottavin nimi maan päällä! Yäk! Paavo on oikein hyvä.

Äänestä
  • En ymmärrä mikä siinä Veeti nimessä kuvottaa? Tuleeko kaikille Paavosta mieleen, paavi tai pesusieni? Olemme miehen kanssa miettineet ja kallistuneet Paavo nimeen. Paavo Miro Rasmus Räty

    Äänestä

  • Pave123 kirjoitti:

    En ymmärrä mikä siinä Veeti nimessä kuvottaa? Tuleeko kaikille Paavosta mieleen, paavi tai pesusieni? Olemme miehen kanssa miettineet ja kallistuneet Paavo nimeen. Paavo Miro Rasmus Räty

    Miro pois tuosta välistä niin ihan ok!

    Äänestä

minusta PAAVO ONNI ELMERI kuulostaisi hyvältä :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pave 123 kirjoitti:

Hei! Eli hakusessa kolmannelle lapselle nimi.
vanhin lapsi on 3 v, ja toinen 1,5 v.
Vanhin on nimeltään Niklas Perttu Räty, paljastan sukunimen, että saatte auttaa paremmin.
Toinen on Lotta Veera Räty.
Kolmas lapsi on poika ja nimeä mietitään.
Ehdotukset siis ovat :
Paavo Onni Aleksi Räty ja Veeti Onni Elmeri Räty.
Kertokaa mielipiteitä ja uusia ehdotuksia. Apu on tervetullutta ! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu