Vonkaajista

Mitä pitäisi tehdä baarista mukaansa vonkaavalle miehelle? Lähteä kotiin vai vonkaajan mukaan? Eikös sitä sanota että hyvä antaa vähästäänkin?
132676
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

sinun itse päätettävä.

Jos pillu vaatii "nuohoomista" niin miehen luokse.

Äänestä
  • sulla olla sopivan kokoista nuohousvälinettä?

    Äänestä

No jaa, jos ajattelet että "hyvä antaa vähästäänkin" ja tahdot kuulua hyvien joukkoon, niin eiku miehen mukaan ja vähästään hyvää antamaan :)

Jos niitä vonkaajia on useampia (ja et tunne viehtymystä kimppakivailuun tai ajattelet että joku raja se on hyväntekeväisyydelläkin), on eettisesti oikein lähteä kaikkein surkeimman tapauksen matkaan, siis "pelastaa" se hädänalaisin ressukka.

Äänestä

Vaikutat sydämelliseltä naiselta joka ymmärtää meitä poloisia puutteenalaisia :)

Äänestä

vai että pitää käyttää nikkiä minkä helposti sekoittaa toiseen samantyyliseen...

No huvit ne on sullakin..

Äänestä
  • ???

    Äänestä

  • moinen kirjoitti:

    ???

    Terveisin, Kilroy

    Äänestä

Kaikki naiset! Oletteko kyllästyneet kaikkiin luiskaotsiin ja niiden
typeriin kommentteihin? Tässä Sinulle muutamia hyviä vastausehdotuksia:

Mies: Emmekö olekin tavanneet aikaisemmin?
Nainen: Mahdollisesti, olen hoitajana HYKS:in sukupuolitautien poliklinikalla.

Mies: Olen varmasti nähnyt sinut aikaisemmin?
Nainen: Ehkä, siksi en enää käykään siellä.

Mies: Onko tämä paikka vapaana?
Nainen: Kyllä, ja tämäkin vapautuu jos istut siihen.

Mies: Meille vai teille?
Nainen: Sinä menet teille, minä meille.

Mies: Haluaisin soittaa sinulle. Mikä on puhelinnumerosi?
Nainen: Se on kyllä puhelinluettelossa.
Mies: Niin mutta en tiedä nimeäsi!
Nainen: Sekin on puhelinluettelossa.

Mies: Hei, älä viisi, me molemmat ollaan täällä baarissa samasta syystä!
Nainen: Joo, iskemässä naisia...

Mies: Minä kyllä tiedän kuinka miellyttää naista!
Nainen: Joo, miellytä minua ja häivy!

Mies: Haluan antaa itseni sinulle kokonaan!
Nainen: Valitettavasti en hyväksy halpoja lahjoja.

Mies: Jos näkisin sinut alastomana, kuolisin onnellisena.
Nainen: Jos minä näkisin sinut alastomana, kuolisin nauruun.

Mies: Vartalosi on kuin temppeli!
Nainen: Valitettavasti siellä ei tänään ole palvelusta.

Mies: Tekisin mitä vain puolestasi!
Nainen: Hyvä juttu, aloitetaan pankkitilistäsi.

Mies: Matkustaisin maailman ääriin puolestasi!
Nainen: Joo, mutta oletko varma että pysyisit siellä!

Mies: Millaisina haluat munasi aamiaisella?
Nainen: Hedelmöittämättöminä.

Äänestä
  • Olipas hyviä kommentteja! Täytyypä kokeilla seuraavan kerran kun joku limanuljaska tunkee seuraani!
    (Olen se ketjun aloittaja Mimi mutta joku Mimi on ottanut herneen nenäänsä ja rekisteröinyt "Mimi" nikin. Ihmetyttää vähän kun Suomi24 keskustelupalstoilla liikkuu paljon ihmisiä ja monet vaihtaa jatkuvasti nikkiä. Eihän kukaan voi tietää onko joku muu jo käyttänyt sitä. Tämä "alkuperäinen" Mimi joka on rekisteröinyt nikkinsä, taitaa olla aika pilkunviilaaja. Eihän täällä kenenkään henkilöllisyys paljastu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mimi kirjoitti:

Mitä pitäisi tehdä baarista mukaansa vonkaavalle miehelle? Lähteä kotiin vai vonkaajan mukaan? Eikös sitä sanota että hyvä antaa vähästäänkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu