Polo vaihdeaski

Onko kellään kokemuksia Polon (1.3, -88) laatikosta? Pitää ääntä vedättäessä. Johtuuko ääntely kenties kuivuudesta vai onko joku muu syy? Vieläkö öljyn lisäys auttaisi vai ajelenko laatikon loppuun?
2299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Isäukolla samanlainen, sama vuosimallikin. Tais olla sama vikakin lootassa, lääkkeenä lootan vaihto tepsi. Kysele purkaamoilta... aja tietty ensin loppuun. Aika vanha tuo piilisi, voip olla että kannattaa köörätä romikselle lootan korkkaamisen jälkeen.

Äänestä
  • Kattelin alustavasti lootien hintoja purkaamoilta ja ne maksavat saman verran kuin kärsin koko vaunusta. Taidan ajella laatikon loppuun ja luopua sitten koko vehkeestä. Kiitti kuitenkin vastauksestasi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pedersen kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia Polon (1.3, -88) laatikosta? Pitää ääntä vedättäessä. Johtuuko ääntely kenties kuivuudesta vai onko joku muu syy? Vieläkö öljyn lisäys auttaisi vai ajelenko laatikon loppuun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu