Poistakaa luotsien virat!!

palstankuolettajia

Luotseista on vain pelkkää haittaa keskusteluille, kun ei kuitenkaan kykene puoleettomuuteen. Ne on pelkkiä ylioikeutettuja häiriköitä omilla mielivaltasilla "säännöillään" ja käyttää valtaansa väärin eli poistelee täysin asialliset mutta niille epämieluisat mielipiteet.. Useilla palstoilla keskustelun yrittäminenkin on tämän takia turhaa kun vain "oikean"laiset (luotsia miellyttävät) mielipiteet sallitaan!

11

321

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ummikko tyranni

      juuri @suomi24 Aborttipalstan ummikko puolueellinen häirikköluotsi pitäs poistaa ihan enstöiks!! Se on kyllä nähty että "väärät" mielipiteet kun aivan on niiin "loukkaavia" ja "mielen pahottavia" ym. toooodella "päteviä" syitä :D mutta vastustajia haukkuvat nälvintäsonnat senku on ja pysyy, ja ne on tämän mukaan jopa ihan vaan KEHUMISTA :DDD ...ja tämä toimelias luotsi jopa palauttelee niitä muun ylläpidon jo kertaalleen poistamia törkyjä!!!!! Että POISTOON vaan, ennenkun palsta on tapettu lopullisesti...

    • luotsi häiriköi

      Nudismi ja naturismi -palstalta poistellaan asiallisia ketjuja mielivaltaisesti. Siellä on luotsina joku alastomuuden vastustaja.

      • harmaa sävy

        Nudismi ja naturismi - palsta on tässä:

        http://keskustelu.suomi24.fi/debate/3408

        Kuten näet palstalla ei ole luotsia. Jos olisi luotsi niin se kerrottaisiin palstan nimen alapuolella. Tällä palstalla on luotsi:

        http://keskustelu.suomi24.fi/debate/3720

        Mielivaltaiset poistot luotsittomilla palstoilla aiheutuvat siitä, että ylläpito poistaa viestejä niitä lukematta pelkän poistopyynnön perusteella. Tuossa alla joku teki poistopyynnön kuudesta asiallisesta keskusteluketjusta kuudelta eri palstalta. Ylläpito poisti niistä viisi ihan tosta vaan.

        http://keskustelu.suomi24.fi/node/11775009

        Samanlaisia aiheettomia poistopyyntöjä tehdään myös niillä palstoilla, joilla on luotsi. Kaikki typerät poistot eivät siis ole luotsien käsialaa.


    • oot äklö.

      Näi kirjoittaa ITSE LUOTSI!

    • dv8nm

      Luotsit pitäisi saada kaikille palstoille asiattomien viestien poistamiseksi tai viestien siirtäminen oikeaan paikkaan. Ainakin politiikka, historia ja matkailu/Thaimaa palstat ovat täynnä törkyä

    • usko jo

      Palauttakaa kielipolitiikka -palsta ja lopettakaa mielivaltainen rkp-palstan sensurointi ja manipulointi;

      Suurin osa asiallisista kielipolitiikkaan liittyvistä keskustelunavauksista sensuroidaan ilman mitään järkevää syytä, mutta tilalle jätetään riitaa haastavia avauksia, jotka suorastaan pelottelevat rakkaan vähemmistömme kuvittelemaan heidän itsensä ja oikeuksiensa olevan jotenkin uhattuna. Manipuloinnillanne annatte vaarallisen vääristyneen mielikuvan enemmistön tahtotilasta. Toimintannne on suorastaan kansankiihotukseen verrattavaa toimintaa!

      Keskustelijat alkavat olemaan sensuroinnistanne niin tuohduksissaan, että alkavan siirtymään muiden medioihin keskusteluihin ja varmasti suomi24 -tulee vielä saamaan julkisuutta - eikä se tule olemaan ainakaan myyntiä edistävää!

      • teknologia mokkula

        Suomi24 teknologia sivuston on kaapannut nimimerkki
        vapunen omaksi logisivustokseen.
        Vapunen on jopa mankunut itselleen luotsin valtuuden
        ja pystyy täydellisesti ohjailemaan viestiketjujen keskusteluja omien tarkoitusperiensä mukaiseksi.
        Vapunen tykkää vain kehuista vaikka kieltää Suomi24 sääntöjen
        mukaisesti yksittäisistä luotseista keskustelun.
        Vapusen kehuminen ei ole yksittäistä luotsia koskettavaa keskustelua mutta vapusen aiheellinen kritisointi on yksittäistä
        luotsia koskevaa kiellettyä keskustelua.

        Tämänkin lyhyen viestikejun viimeinen viesti joutui tänään
        vapusen poistolistalle.
        Olisiko tuollaisesta vastauksesta pitänyt vapusta kiitellä?



        ei enää mokkulaa 6.1.2014 08:10

        "Paljonko puhelimen akku vie virtaa kun sitä käyttää netin jakamiseen läppäriiin, verrattuna siihen kun puhelimella on suoraan netissä datayhteyksellä."

        vapunen 6.1.2014 09:46

        "Akku voi mennä tyhjäksi päivässä jos laittaa wlan jaon päälle ja surffaa wlan laitteilla aktiivisesti"

        Haloo! 6.1.2014 14:07

        "Sinä et taas ymmärtänyt kysymystä."


      • ans kattoen
        teknologia mokkula kirjoitti:

        Suomi24 teknologia sivuston on kaapannut nimimerkki
        vapunen omaksi logisivustokseen.
        Vapunen on jopa mankunut itselleen luotsin valtuuden
        ja pystyy täydellisesti ohjailemaan viestiketjujen keskusteluja omien tarkoitusperiensä mukaiseksi.
        Vapunen tykkää vain kehuista vaikka kieltää Suomi24 sääntöjen
        mukaisesti yksittäisistä luotseista keskustelun.
        Vapusen kehuminen ei ole yksittäistä luotsia koskettavaa keskustelua mutta vapusen aiheellinen kritisointi on yksittäistä
        luotsia koskevaa kiellettyä keskustelua.

        Tämänkin lyhyen viestikejun viimeinen viesti joutui tänään
        vapusen poistolistalle.
        Olisiko tuollaisesta vastauksesta pitänyt vapusta kiitellä?



        ei enää mokkulaa 6.1.2014 08:10

        "Paljonko puhelimen akku vie virtaa kun sitä käyttää netin jakamiseen läppäriiin, verrattuna siihen kun puhelimella on suoraan netissä datayhteyksellä."

        vapunen 6.1.2014 09:46

        "Akku voi mennä tyhjäksi päivässä jos laittaa wlan jaon päälle ja surffaa wlan laitteilla aktiivisesti"

        Haloo! 6.1.2014 14:07

        "Sinä et taas ymmärtänyt kysymystä."

        Juurikin. Pahinta ei kuitenkaan ole hänen tietämättömyytensä koneiden sisuksista joka paljastuu liki joka vastauksesta. Vaan hänen kuluttajien ostopäätöksiä manipuloivasta kirjoittelustaan. Tiettyjä merkkejä puoltavia kirjoituksia hän luotsina poistaa, jättäen omat suosikkinsa Asus ja Lenovo kirjoitukset näkyviin. Saako hän etuisuuksia jostain moisesta kirjoittelustaan? Onko tämä edes laillistakaan? Aiemmin vapaana käynyt kirjoittelu eri tietokonemerkkien paremmuudesta/ominaisuuksista Kannettavat palstalla on näivettynyt Lenovo ylistyksiin joita hän tehtailee, yllätys yllätys Packard Bell koneellaan.
        Ylläpidon tulisi koulia ko. luotsia sallimaan myös vastakkaiset mielipiteet ja saada hänet ymmärtämään ettei herkkähipiäisyys, esim. yllä oleva mokkula tarina, kuulu luotsin toimenkuvaan. Tämähän ei koske tahallista henkilöön käypää solvaavaa asiattomuutta.

        vapusella on ohjelmistopuolelta vankka kokemus hyviä vinkkejä ja testailuja. Koneiden ja niiden sisuksien arviointi on kuitenkin korkeintaan välttävää keskitasoa eikä niillä eväillä pitäisi diskriminointia harrastaa.? Mielipiteensä hänkin tietysti voi ja saa kertoa.
        Väärä henkilö kuitenkin tuolla asenteella Kannettavat palstan luotsiksi.

        P.s. Tämäkin viesti pitää tuoda tänne. Kannettavat palstalta se poistuisi alle minuutin. Jännä nähdä miten käy täällä:)


    • ¢

      erinomaisen hyvä ehdotus

      Eihän tänne sontapalstoille edes hakeudu ketään normaaleja ihmisiä luotseiksi. Mielenvikasia häiriköitä kaikki luotsit. Hyvä esimerkki rasismi-palstan Mover.

    • Hei kirjoittajat!

      Omalla palstallani olen luvannut vastata ainakin omista poistoistani - ts. minulle voi poistosta laittaa kopion - ja kerron siitä mielipiteeni.

      Tätä toimintoa ei kuitenkaan jostain syystä käytetä. Tuossa päällä oleva sentinmerkki on yksi niistä kirjoittajista, jotka - syystä jota minä en tiedä - kirjoittaa palstalleni "Rasismipalstalle" monenlaisia asiattomuuksia, mm. rasistisuuksia kun sinne pitäisi kirjoittaa rasismista.

      Tulee muistaa että suuri osa poistetuista viesteistä moderoituu ylläpidon kautta. Luotsithan eivät enää saa esmerkiksi ilmoituksia asiattomista viesteistä.

      Olisihan mukava, että kaikki saisivat ainakin tietää, miksi viesti poistui.

      Ylläpidolla ei ko. toimintaan ole kuitenkaan aikaresurssia.

      • ¢

        olet pelkkä häirikkö ja valehtelija.

        Jos sinut bannittaisiin niin palstasta tulisi asiallinen keskustelupaikka kipeästä aiheesta. Nyt se on pelkkä sontakasa.

        Kirjoittajien syyttely rasisteiksi ja rikollisiksi on sinun mielipuuhiasi.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      51
      5866
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4585
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4352
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4131
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      91
      3735
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      61
      3255
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2443
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2349
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2079
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      13
      1209
    Aihe