Missäpäin Jyväskylää voi asua niin ettei naapurissa olisi köyhiä, alkoholisteja, huumeongelmaisia, juntteja tai muuta "epämääräistä ainesta"? En pidä myöskään sisäänpäinlämpiävistä ja epäluuloisista ihmisistä.
Hyvää asuinaluetta
KristuksenVeri
7138
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Samulieniemessä.
Ai kukahan tässä nyt on epäluuloinen...? Nimimerkistäsi päätellen voisi luulla sinua hyväksyväksi ja rakastavaksi mutta kirjoituksesi paljastaa sinun luontosi. Alkoholistin tai huumeongelmaisen naapurissa ei todellakaan varmaan olisi hääviä asua mutta mikä vika on köyhissä tai junteissa? Kaikki ne on Kristuksen verestä jos nyt aletaan uskoviks. Sinä et ainakaan sitä ole vaikka nimimerkilläsi annat niin ymmärtää. En haluaisi asua tuommoisen naapurissa! Tekopyhä vain olet!
Olisihan se mukavaa kun kaikki olisi vaan onnellisia, kauniita, raittiita, hyvin toimeen tulevia ja tervehtyisivät iloisesti toisiaan onnellisina asioilleen kulkiessaan.
Pysy siellä missä oletkin täällä on joka paikassa kaikkee noita mainitsemiasi ei kaivata pilkun nussijoita niille käy ikävästi
Sellaista paikkaa ei ole, koska sisäänpäinlämpiävä ja epäluuloinen ihminen sinulla on sinussa aina mukanasi, minne ikinä menetkin.
Lutakko tuo Suomen Eliittien yhteisö.
Lutakossa lyhyin odotettavissa oleva elinaika, voisi sopia aloittajalle. Muuten kannattaa poistua Näivetkylästä Tampereelle!