Pelaan Fb:ssä Überstrike-fps-sotapeliä. Peli on alle 13 vuotiailta kielletty. Itse olen 15 ja äiti huutaa aina kun pelaan sitä, että miks pelaat jotain tuollaisia helvetillisiä ihmisten ammuntapelejä! Sanon että tää on jönnittävä ja K13 joten saan pelata tätä. Äiti kuitenkin sanoo että " pois koneelta et saa pelata tollasia!" Mitö mun pitäis sanoo sille että se uskois että kyseessä on ei-haitallinen peli? Turhauttavaa koittaa selittää kun pysyy sanassaan.
Vastaukset 6
- ?????
mistä tiedät että peli on k13
- Tilhiplayer98
Lukee Terms of Service/ Use palstalla
- ?????
no näytä ne mutsilles, jos ei riitä niin sitten ei voi mitään.
- Elustaani
Vaikka olisit 17. Niin valitettavasti äitisi päättää mitä pelaat, milloin pelaat, yms :/
- peli on hyvä
kysy äidiltäs et saatko sä pelata red crucible?
- BO rules
vituttais
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521033Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll19942Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501818- 47754
- 42674
- 37639
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE174571Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59558Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37550