Lapsi sijoitukseen sisarelle?

Onnistuuko ... noin vaan ?
Tässähän olis vähän niinku tilin paikka.
2222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuka antaa oman lapsensa KENELLEKÄÄN rahasta? Jos edes harkitsee tuollaista, niin lapsen kannalta todellakin lienee parempi päästä sijaisperheeseen. Tosin jos tuo kyseinen sisko olisi valmis tuollaiseen järjestelyyn (ottaa lapsen ja antaa rahat vaikka lapsen sijoitukseen ei mitään järjellistä syytä (vanhempien alkoholismi, väkivalta, lapsen heitteillejättö tms.) - suoraansanottuna perheensisäistä ihmiskauppaa!), ei ehkä siskostakaan ole tuolloin sijaisvanhemmaksi. Miten kenenkään ajatusmaailma voi olla näin sairas?!? Tosin eikö tämänkin aloituksen pitäisi löytyä tuolta bio-palstalta, kun kirjoittajakin on ihan selvästi joku hyvin epätoivoinen bio!

Jäi vain kiinnostamaan, että mihin aioit ne lapsesi myymisestä saamasi rahat sitten kuluttaa? Alkoholiin, vaatteisiin, huumeisiin? Niinkö halvalla luopuisit omasta lapsestasi? Näin biona en voi käsittää miten joku voi edes harkita tuollaista? Oman lapsen takaisin saaminen oli parasta mitä minulle on tapahtunut. Yhtä tärkeä hetki wlämässäni, kuin lapseni syntymä. Sinä et ansaitse lastasi, jos edes kykenet vitsillä ehdottamaan tuollaista!

Äänestä

Ymmärsinköhän kysymyksen ihan oikein..? Kuullostaa karmealta!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiliäpukkaa kirjoitti:

Onnistuuko ... noin vaan ?
Tässähän olis vähän niinku tilin paikka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu