Joku rasistinen manner-suomalainen on ottanut tavaksi tulla toistuvasti tälle foorumille ilman mitään varsinaista asiaa vaan ainoastaan haukkumaan. Se tietysti kertoo vaan ihmisestä että on sairas henkisesti.
Sääli kun sellaisia ei hoideta.
Vaikka, kai se on niinkin että ko. hlöllä on omat asiat niin hienosti että Ahvenanmaa asukkaineen on hänen ainoa ongelmansa mielenterveysprobleemien lisäksi.
Minulla ei riittäisi edes kiinnostus minkään ryhmän toistuvaan haukkumiseen.
Rasistinen häirikkö
4
130
Vastaukset
- Pekka Lipponen
Samoin sanon minäkin Ahvenanmaan törkeään toimintaan on pakko
puuttua ja saada suomenkielisille jonkunlainen ihmisarvo tuolla saarella.
Syrjintä joka kohdistuu törkeästi ihmisryhmää kohtaan on rikos ja siitä
on pakko nostaa meteliä, että tuo prutaali törkeys loppuisi.- Nyfiken
Sain sut provosoitumaan, hähähää :D
Toteennäytit juuri sen mitä häiriköstä kirjoitin. Otapa pillerisi säännöllisemmin niin vanne pään ympärillä ei kiristä niin paljon.
- Rasismi ja Åland
Olet aito ja tyypillinen suomenruotsalainen suurisuu jolle suomalaisuus on kauhistus.
Valitettavasti en tarvitse mitään lääkkeitä, mutta te svedarit niitä tarvitsette
kun kuvittelette kaikenlaista meistä suomalaisista.- Nyfiken
Ai ihan valitettavaa ettet tarvitse lääkkeitä? Mikä siitä valitettavaa tekee, sekö että haluaisit muttet saa kun tyhmänä ja lukutaidottomana käyttäisit väärin?
Btw, en ole ruotsinkielinen suomalainen enkä svedari. Lankeat jatkuvasti provoihini
:D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1069696
- 494741
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html421991Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021986- 241670
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131441Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,401339Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54937Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v30923Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31922