Hei!
Olen suuntaamassa viikon päästä Pariisiin ja kuulisin mielelläni suosituksia buffet-tyylisistä brunssipaikoista. Googlailun perusteella kaikki ravintolat ovat hintatasoltaan melko kalliita, joten osaisiko joku suositella brunssia tarjoavaa ravintolaa (mieluiten länsi- tai eteläosassa kaupunkia), jossa hintataso olisi alle 30e, mieluiten 20 euron pintaan. Vai onko sellaisia ravintoloita olemassa ollenkaan?
Brunssisuosituksia
2
293
Vastaukset 2
- pariisitar
On niitä varmaan olemassa, mutta varmasti aika harvassa. Buffet ravintoloita on aika vähän täällä. Ranskassa suositaan 2-3 ruokalajin menuitä. Eli saat valita muutamasta vaihtoehdosta alkupalan, pääruoan ja halutessasi jälkiruoan.
- Chattonen
Onhan Pariisissakin tietysti buffettyyppisiä brunsseja. Brunssit ylipäänsä ovat yhä aika trendikkäitä. Tosin parhaat paikat ovat minusta pikemminkin idässä ja Seinen pohjoispuolella. Mutta voit etsiä mieleisiäsi brunssivaihtoehtoja esim. täältä:
http://www.oubruncher.com/recherche-brunch.php
Ruksi vain "buffet"-ruutuun, halutessasi voit hakea myös arrondissementin mukaan. Joka brunssipaikasta on vähintään sivuston oma pisteytys, usein myös asiakasarvioita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1132341Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???311192- 106963
- 71942
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha614916- 48855
- 85790
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680- 70676
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31666