Barbifirmalla (Mattel Hotwheelsillä) on ollut elokuva-autoja pikkuautosarjassaan, mulla on mm. 60-luvun Batman auto, Paluu Tulevaisuuteen DeLorean, A-Team paku ja Ritari Ässän KITT ihan kauppojen (Prisma, Citymarket) leluhyllyiltä ostettuna.
Nyt ainakin E-baylla olen nähnyt Ritari Ässän pahisautoa, KARR (Knight Automated Roving Robot) mutta kauppojen hyllyillä ei ole näkynyt, itseasiassa muutkin elokuva-autot on hävinneet hyllyiltä.
KITT mulla on myös 1/43 ja 1/18 mittakaavassa ja tulossa on myös KARR näissä mittakaavoissa mutta olisi mukava saada myös se 1/64 pikkuauto jostain kokoelman täytteeksi.
En kuitenkaan haluaisi tehdä e-bay tunnuksia kun vaatii myös paypal tunnarit ja maksaminen sillä on monimutkaista, paljon helpompaa olisi saada se KARR jostain leluhyllyltä mutta kuka tietää liekö sitä tulossakaan milloinkaan?
Oli kyllä mukava pitkästä aikaa voida ostaa Ritari Ässä -tuote tavallisesta kaupasta leluhyllyltä, kuin silloin 80-luvulla :)
Hotwheels elokuva-autot 1/64
Ritari Ässä fani
0
132
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045291Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17910827Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369691Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858508Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03190Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282202- 321525
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261490