20 v ja ei seiso

Huolestunut

Tyttöystäväni kanssa olemme seurustelleet 6kk ja seksielämäämme vaivaa se että minulla ei seiso. Neitsyyteni olen menettänyt tyttöystäväni kanssa. Minulla on vaikeuksia saada erektiota ja jos sen saan se lopahtaa nopeasti ja yhdyntä ei tästä syystä onnistu. Tyttöystäväni on asiasta harmistunut asiasta ja on kysynyt että onko vika hänessä. On myös sanonut että muitten miesten kanssa ei ole ollut ongelmaa (mikä ei asiaa ainakaan helpota psyykkisellä puolella).Minulla on aamuerektioitakin nykyisin harvoin ja runkatessakaan kalu ei aina seiso kunnolla. Voisko olla testosteronit alhaalla vai mikäköhän vois olla vikana?

4

352

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pornot pois

      No jos sinulla kerran on tyttöystävä joka haluaa seksiäkin, niin lopeta se runkkaaminen ja keskity siihen oikeaan seksiin.

      Yleisimmät syyt nuorten miesten erektio-ongelmille ovat jännittäminen ja pitkäaikainen liiallinen nettipornon kanssa runkkaaminen. Jatkuvalla nettipoken tuijottamisella totutat aivosi siihen, jolloin ihan perusseksistä nauttiminen vaikeutuu.

      Oma valintasi jos haluat olla kyvykkäämpi sängyssä, lopetat ainakin pariksi kuukaudeksi sen nettipornoilun tahtiin runkkailun., tai sitten jatkat runkkaripoikana, joka ei saa seisomaan kunnolla naisen kanssa.

      • huolestunut

        Joo siis selvennän viel. Pornot olen jättänyt pois seurustelun alkaessa. Nyt olen vain kokeillut että onko ongelmaa seisokin kanssa kun runkkaan vai pelkästään seksin aikana.


      • huolestunut
        huolestunut kirjoitti:

        Joo siis selvennän viel. Pornot olen jättänyt pois seurustelun alkaessa. Nyt olen vain kokeillut että onko ongelmaa seisokin kanssa kun runkkaan vai pelkästään seksin aikana.

        Ja ongelmia ollut noin 2,5 kk, muuten on ollut oikein tyytyväinen :)


    • Jonsson!

      löysä jortikka tämän maan perii!

      T: mini- kullu jonsson

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      14
      6363
    2. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      88
      3023
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      84
      2914
    4. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      46
      2872
    5. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      16
      2748
    6. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      26
      2358
    7. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      46
      2354
    8. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      13
      2190
    9. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta

      Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää
      Tv-sarjat
      7
      1963
    10. Salatut elämät: Lola Odusoga -paljastus - Tämä suosii tiettyjä Salkkarit-faneja!

      Salatut elämät vetää katsojia tv-ruudun äärelle jaksosta, kaudesta ja vuodesta toiseen. Tähän mennessä sarjaa on nähty j
      Salatut elämät
      8
      1891
    Aihe